3060 Ti yüke girmiyor

mühendiz42

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. 3060 Ti ekran kartım var. Kasayı kuralı 1,5 ay oldu. Aldığımdan beri genellikle Warzone oynuyorum. İlk başlarda rekabetçi grafik ayarlarında 63 derecede sabit kalıp 150 civarı FPS veriyordu. Son 1 haftadır kart 57-58 derecelerde çalışıyor ve 110 civarı FPS veriyor. Dürbün vs açtığım zamanlarda da kasmalar oluyor. Bazen grafikleri yükseltip bazı ayarları ekstraya alıyorum, Ray Tracing açıp kartı yükse sokmaya çalışıyorum 57'den 59'a çıkıyor ve gene kasıyor. Bazen de durduk yere kendiliğinden yükseliyor. Aldığımdan beri hiç görmemiştim bugün ilk defa 64 dereceyi gördüm kısa bir süre sonra tekrar 59'a düştü. Kartın stabil çalışması için ne yapabilirim? Esasen Warzone dışında da başka bir oyunda böyle bir sıkıntı yaşamadım. Ya da gözüme çarpmadı, bilemiyorum.

Sistemim resimdeki gibidir.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    59,6 KB · Görüntüleme: 50
Selamlar. 3060 Ti ekran kartım var. Kasayı kuralı 1,5 ay oldu. Aldığımdan beri genellikle Warzone oynuyorum. İlk başlarda rekabetçi grafik ayarlarında 63 derecede sabit kalıp 150 civarı FPS veriyordu. Son 1 haftadır kart 57-58 derecelerde çalışıyor ve 110 civarı FPS veriyor. Dürbün vs açtığım zamanlarda da kasmalar oluyor. Bazen grafikleri yükseltip bazı ayarları ekstraya alıyorum, Ray Tracing açıp kartı yükse sokmaya çalışıyorum 57'den 59'a çıkıyor ve gene kasıyor. Bazen de durduk yere kendiliğinden yükseliyor. Aldığımdan beri hiç görmemiştim bugün ilk defa 64 dereceyi gördüm kısa bir süre sonra tekrar 59'a düştü. Kartın stabil çalışması için ne yapabilirim? Esasen Warzone dışında da başka bir oyunda böyle bir sıkıntı yaşamadım. Ya da gözüme çarpmadı, bilemiyorum.

Sistemim resimdeki gibidir.
Hocam sannıyorum ki probleminiz ekran kartı ile ilgili değil oyun ile ilgili. Sadece bir oyunu refere ederek kartın sorunlu ya da stabil olmadığını düşünmeniz çok yanlış. Ekran kartını farklı oyunlarda ya da benchmark uygulamalarında yüke sokup test edin. Eğer benchmarklar da sıkıntı yaşarsanız vakit kaybetmeden garantiye gönderin.

Yükte 50-60 dereceler gayet iyi ısılar. Oyun içinde 4-5 derecelik değişimler de herhangi bir şeye işaret etmez. Oyun kaynaklı bir sorun olup olmadığını anlamak için AAA yeni oyunlarda yüksek ayarlarda sonuca bakmak lazım. Isıdan ziyade kullanım yüzdesi ne durumda o önemli. Farklı oyunlarda da denemeden bir sorun var demek doğru olmaz. Oyuna gelen bir güncelleme de sorun olabilir.

Ben de 3060Ti'a sahibim. Sorun Warzone ile alakalı. Endişelenmeni gerektirecek bir durum yok. Yeni harita geldiği zaman düzeleceğini umuyoruz. Warzone'da 45 derecelere düşecek kadar boşta kaldığını gördüm ekran kartının :D

Geri
Yukarı