3060 Ti'ın normal zamandaki fiyatı nedir?

Merigold

Hectopat
Konu başlığı biraz garip gelebilir, tam olarak nereye açmam gerektiğinden de emin olamadım kusura bakmayın yanlış ise, fakat stok geldiğinde paramı ona göre hazırlamak istiyorum. Açıklanan fiyat 4500 TL fakat markalarda açıklanan fiyatlarda satılmadığını biliyorum.

Stok sorunu olmadığında ya da kart ilk çıktığında fiyatı kaçtı acaba? Şu anki gibi 7000-8000 fiyatlarında mıydı yoksa 5500 TL gibi fiyatlarda mıydı? Çıktığında almış ya da denk gelmiş birileri yardımcı olursa çok sevinirim.

Olması gerekeni mi soruyorsun, stok varken fiyatını mı? Olması gereken tüm masraflarla, vergilerle maksimum 3.5-4K. Satıcılar çok para koyuyor. Stok varken ise 4800TL idi.

O zamanlar 5K idi. Şimdi 1 ekran kartı alan 1 tane devlete alıyor.
Devlete değil satıcılara alıyoruz şu anda. Devletten kasıt vergi değil dolar kurunun haliyse haklısınız ama.
Olması gerekeni mi soruyorsun, stok varken fiyatını mı? Olması gereken tüm masraflarla maksimum 3.5-4K. Stok varken ise 4800TL idi.
3060 Ti’ın 3.5-4k civarında satılması imkansız. 4.200 Nvidia’nın verdiği başlangıç fiyatı.

Devlete değil satıcılara alıyoruz şu anda. Devletten kasıt vergi değil dolar kurunun haliyse haklısınız ama.

3060 Ti’ın 3.5-4k civarında satılması imkansız. 4.200 Nvidia’nın verdiği başlangıç fiyatı.

NVIDIA TL olarak satış koymaz. NVIDIA satış fiyatı 399 Dolar. 2940TL yapiyor. Taşıma masrafı, vergisiydi şuyuydu buyuydu derken olması gereken 4000TL.

Teşekkür ederim cevaplarınız için, 4800 cevapları şu kötü dönemde maalesef mutlu olunacak bir fiyat. Yine de 5000-5500 TL arası hazır tutmak gerekiyor sanırım.

Teşekkür ederim cevaplarınız için, 4800 cevapları şu kötü dönemde maalesef mutlu olunacak bir fiyat. Yine de 5000-5500 TL arası hazır tutmak gerekiyor sanırım.
Evet öyle. Size önerim şu sıralar almayın. Malum zaten 3070'den pahalı satıyor çoğu yer. Maksimum 4-5 aya stok durumları düzeldiğinde yine ''normal'' fiyatlarına dönecektir.

Normal diye bahsettiğimiz fiyat 5000 TL... Yazık gerçekten yazık.

Geri
Yukarı