3060 ve 1660 Ti Mining Ekran Kartı sıcaklıkları

samc34

Kilopat
4 farklı kasada 5 tane ekran kartı çalıştırıyordum. Anakartımı Amazon halen göndermediği için ben de şimdiden 3 ekran kartı alabilecek bir anakart ile rigi kurdum. Normalde yan yana kuruluyor ekran kartları ancak rig 8'li olduğu için aralarında 1'er tanede boşluk bıraktım. Ona rağmen kasada olan sıcaklıklarından %10 daha yüksek fan kullanıyorum. Tüm kartların fanları ortalama %75. Cam açık bir de.

Bu şekilde şu havalarda bile %75'te kullanıyorum. Yazın cam kapalı olsa %100 bile kurtarmayacak demek ki. Sıcaklıkları ortalama 54-55 derece. Hepsi en iyi OC değerlerinde. Ancak UV yapmadım.
Şu an rigde olan kartlar
2 kart 3060
1 kart 1660 Ti

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklar gayet iyi. Sıcaklıklar maksimum 65 derece görsün, daha yükseği olmaz.

50-55 derece arası tutabiliyorsanız güzel, öyle kalsın.

Sıcaklıklar gayet iyi. Sıcaklıklar maksimum 65 derece görsün, daha yükseği olmaz.

50-55 derece arası tutabiliyorsanız güzel, öyle kalsın.
59 derecede miningi durduracak şekilde ayarladım. Sıcaklıklar iyi ama fanlar % olarak yüksek geliyor bana.
Diğer bir konuda 5 kartımdan sadece 1 tanesinde Memory temp var. Bellek sıcaklığını bir tek onda görebiliyorum. Oda hot spot ile birebir değerde. Ben farklı olur diye bekliyordum. Karttan karta değişiyor sanırsam.

Geri
Yukarı