3060 vs RX 6600

Burayı savaş alanına çevirmek için açmadım konuyu, yakın zamanlarda çıkan RX 6600 şu an 3060'dan daha iyi bir performans gösteriyor, şu an ikisinden birini alacak olsanız hangisini tercih ederdiniz ve 3060 yazılım güncellemesi ile RX 6600'ün önüne geçebilir mi?

RTX 3060 daha iyi.

Sıralama şöyle: 6600 < 3060 ≡ 6600 XT < 3060 Ti

Şimdi kullandığım amd ekran kartının bir problemi var. Bu problemi çözebilmek için uğraşıyorum. Neyse sorun driver yüzünden kaynaklıysa (ddu ile temiz kurulum yapacağım boş vaktimde) Düşük fiyata 5-10 fps fazlasını almak için bile amd tercih etmeyeceğim malesef.

RTX 3060 daha iyi.

Sıralama şöyle: 6600 < 3060 ≡ 6600 XT < 3060 Ti

Bu üç ekran kartından biri güzel bir indirime girerse almayı düşünüyorum.
Şimdi kullandığım amd ekran kartının bir problemi var. Bu problemi çözebilmek için uğraşıyorum. Neyse sorun driver yüzünden kaynaklıysa (ddu ile temiz kurulum yapacağım boş vaktimde) Düşük fiyata 5-10 fps fazlasını almak için bile amd tercih etmeyeceğim malesef.
Her ekran kartında yaşanabilir ama AMD ekran kartlarında sık görülür bir şey, RX 580 kullanıyorum aynı sorunlarım var.

Normalde RX 6600 geçiyor fakat Ray Tracing açınca 3060' ın gerisinde kalıyor. Ayrıca donanım hızlandırması kullanan yazılımlarda 3060 önde.

Birbirine denk kartlar, hangisi ucuzsa onu tercih ederdim açıkçası. Ama DLSS destekli oyun sayısı çok daha fazla, DLSS destekli oynadığınız fazlaca oyun var ise 3060 güzel seçim. Fiyatını asla hak etmiyor ama, bilginiz olsun.

Geri
Yukarı