3070 ekran kartı için 80-85 derece normal mi?

falcone25

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Gigabyte 3070 Gaming OC ekran kartına sahibim. Tam yükte çalışırken 80 ila 85 dereceleri görüyorum. Bu sıcaklıklar normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 85 derece normal olarak görülebiliyor ama pek sağlıklı bir derece değil. Hangi oyunlarda bu dereceleri gördünüz?

İşlemci sıcaklığı ne alemde? 85 derecede çalışması normal değil bu kartlar en fazla 75-80 görür stok ayarda. Ya kasa hava almıyor ya da voltaj ayarlarında sıkıntı var. Gene olmazsa garantisi duruyorsa garantiye yollayın. Termal bakım yaparlar. Garantisi yoksa kendiniz termal macunu değiştirin.

Çok uzun saatler bu derecede kalmıyorsa pek bir sorun yok çünkü bazı oyunlar gerçekten ekran kartınızı yorar ancak soğutma ile ilgili bir upgrade gerekli gibi.

Hocam 85 derece normal olarak görülebiliyor ama pek sağlıklı bir derece değil. Hangi oyunlarda bu dereceleri gördünüz?
En son Baldur's Gate 3'e girdim, daha karakter yaratma ekranında böyle oldu.
İşlemci sıcaklığı ne alemde? 85 derecede çalışması normal değil bu kartlar en fazla 75-80 görür stok ayarda. Ya kasa hava almıyor ya da voltaj ayarlarında sıkıntı var. Gene olmazsa garantisi duruyorsa garantiye yollayın. Termal bakım yaparlar. Garantisi yoksa kendiniz termal macunu değiştirin.
İşlemci sıcaklığı düşük, sıvı soğutma kullanıyorum. Kasanın arkası ve etrafı boş, hava almıyor olduğunu zannetmiyorum.
Sharkoon TG5 Pro

Ekran kartının gücünü düşürürsem bu sorun çözülür mü ?

Yeni konular

Geri
Yukarı