3070 sistem nasıl?

Bütçe
20000

isme gerekyok

Femtopat
Daha fazla  
Böyle bir şey alacağım. Fazla paramı harcıyorum, bazı parçalara ya da yanlış uyuşmamazlık falan var mı?
20k bütçe.

Böyle bir şey alacağım. Fazla paramı harcıyorum, bazı parçalara ya da yanlış uyuşmamazlık falan var mı?
20k bütçe.

Anakarta çok fazla para vermişsin onun yerine bunu alıp ekran kartına veya işlemciye verebilirsiniz.
@RPM

20k bütçe.
Kasa nerede?

2x

Bence daha iyi oldu kasa ile 20000 tl oluyor ve 1 ay beklenip 3080 olan bir sistem toplayabilrisiniz.

Ben 1 ay önce 3070'li sistem topladım. O zaman Gigabyte 3070 Gaming OC'yi 7.200 TL'ye aldım. Şimdi 10.000 TL. Arada azımsanmayacak bir fark var. Biraz stokların gelmesini beklersen daha ucuza denk getirebilirsin. Artı olarak PSU 750W yeterli olacaktır. XPG 750W Core Reactor tavsiye ederim. Anakart olarak da B550 almanı tavsiye ederim. Model olarak ASUS ROG STRIX B550-A GAMING öneririm. Yeni nesil olan parçaları destekliyor. İşlemci olarak da Ryzen 5 5600X daha iyi olur. Kasa ve monitör göremedim. Kasa olarak önü mesh olan ve 240mm sıvı soğutma desteği olan bir kasa tercih edebilirsiniz. Tavsiyem MSI MPG Gungnir 110M olacak öndeki 3 fanı ARGB değil fakat RGB. Arkadaki egzoz fanının ise ışığı yok RGB'ye önem vermiyorsanız öneririm. Monitör olarak 2K 144Hz almanızı tavsiye ederim. Model olarak Samsung Odyssey G5 veya Samsung LC27HG70QQMXUF modelini tercih edebilirsiniz. Samsung LC27HG70QQMXUF daha iyidir. Samsung LC27HG70QQMXUF alacak olursanız Display Port da almanız lazım içibden HDMI çıkıyor fakat 2K 144Hz desteklemiyor. Bu parçalardan artan parayla üstüne koyup 2K 240Hz olan Samsung Odyssey G7 de alabilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı