3070 Ti çözünürlük seçimi

Gimmly97

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 3070'li bir sistem ve 1440p bir monitör alıp keyfime bakacaktim fakat 3070'in VRAM'i 8 GB olduğu için ileride zorlayacagini düşündüm. Bu yüzden aklımda acaba 1080p mi alsam diye bir soru işareti oluştu. Çok kararsızım. Düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

Not: 3070'den daha ucuz fiyata 3070 Ti bulduğum icin onu almaya karar verdim. Ayrıca AMD ekran kartı önermeyin, NVIDIA'nin teknolojilerinden yararlanmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Rtx3060 ile 4k oynadım aylarca genel olarak iyiydi hocam şuan günüzmüzde 1080p artık şeçim olmamalı bence en az 2k veya 4k 3070ti ile 4k monitör alırdım ben.

3070Tİ alacak bütçeniz var ise tabii ki onu alın hocam zaten bir de 3070'den nasıl daha ucuza buldunuz fiyat ne kadar?
Normalde bunu alacaktım:
Bunu buldum:

Ben Rtx3060 ile 4k oynadım aylarca genel olarak iyiydi hocam şuan günüzmüzde 1080p artık şeçim olmamalı bence en az 2k veya 4k 3070ti ile 4k monitör alırdım ben.
Hocam ileride VRAM çok sorun çıkartacak gibi gözüküyor. 8GB bazi oyunlarda yetmiyor bile 1440p'de

Normalde bunu alacaktım:
Bunu buldum:

Hocam ileride VRAM çok sorun çıkartacak gibi gözüküyor. 8 GB bazi oyunlarda yetmiyor bile 1440P'de.

VRAM az evet ben dün God of War gibi oyunda neredeyse 10GB VRAM miktarını gördüm Ultra'da ama 8 GB VRAM RTX açılmadıkça sorun çıkarmıyor şu an için.

Normalde bunu alacaktım:
Bunu buldum:

Hocam ileride VRAM çok sorun çıkartacak gibi gözüküyor. 8GB bazi oyunlarda yetmiyor bile 1440p'de
Hocam arasında 5 bin TL fark var dediğim gibi paranız var ise kesinlikle 3070Tİ alın.

@Zikkeci Arkadaşta şimdi konu açmış paranız yetiyorsa direkt bunu alın;

VRAM az evet ben dün God of War gibi oyunda neredeyse 10GB VRAM miktarını gördüm Ultra'da ama 8 GB VRAM RTX açılmadıkça sorun çıkarmıyor şu an için.
Hocam işte şuan için diyebiliyoruz sadece. Ben 20 küsur bin liraya sistem toplayıp 2 yıl kullanmak istemiyorum. Ha rtx açmayacaksam zaten amd alıp geçerim.
Hocam arasında 5 bin TL fark var dediğim gibi paranız var ise kesinlikle 3070Tİ alın.

Hocam 3070 ti sabah 12 bin TL'idi zam gelmiş 🤷

Hocam 3080 almak için monitör almamam gerek
Bilgisayari haziranin sonu gibi alacağım acaba bütçeme uygun bir 4000 serisi kart beklesem çok uzun süre bekler miyim?

Son düzenleme:
Hocam işte şu an için diyebiliyoruz sadece. Ben 20 küsur bin liraya sistem toplayıp 2 yıl kullanmak istemiyorum. Ha RTX açmayacaksam zaten AMD alıp geçerim.

Hocam 3070 Ti sabah 12 bin TL'idi zam gelmiş 🤷

Hocam 3080 almak için monitör almamam gerek.
Bilgisayari Haziran'in sonu gibi alacağım acaba bütçeme uygun bir 4000 serisi kart beklesem çok uzun süre bekler miyim?

4000 serisi ilk tepe modelleri çıkacak yıl sonuna doğru bekliceksen kesinlikle dolarda bekle derim.

4000 serisi ilk tepe modelleri çıkacak yıl sonuna doğru bekliceksen kesinlikle dolarda bekle derim.
Hocam dolarda bekleme meselesi benimde aklımda ama kredi çekip alacağım sistemi o yüzden pek mümkün değil gibi
1660 Ti ile 2K oynayan ben..
Hocam valla şuan oynatıyorlar ama yeni nesil oyunlar zorlayacak gibi duruyor.

Geri
Yukarı