3070 Ti laptopta Rainbow Six: Siege'de düşük ekran kartı kullanımı

leomesi

Femtopat
Daha fazla  
RAM
4800 MHz DDR5 16 GB
Ekran kartı
3070 Ti Mobile
İşlemci
Ryzen 9 6900HX
Öncelikle herkese selam,
Yeni aldığım laptopta Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'i yüksek ayarlarda oynarken ekran kartı kullanımım %50 civarlarında 200-250 FPS ile oynuyorum. Bu ekran kartı kullanım miktarını nasıl arttırabilirim? (300 Hz ekranım olduğu için soruyorum, 300 Hz'i insan gözü algılamıyor demeyin.)

Öncelikle herkese selam,
Yeni aldığım laptopta Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'i yüksek ayarlarda oynarken ekran kartı kullanımım %50 civarlarında 200-250 FPS ile oynuyorum. Bu ekran kartı kullanım miktarını nasıl arttırabilirim? (300 Hz ekranım olduğu için soruyorum, 300 Hz'i insan gözü algılamıyor demeyin.)

Oyunun grafiğini düşür biraz FPS'in tavan yapar. Ancak kullanımı grafiği daha çok artırmadan artırabileceğini sanmıyorum. Tabii grafiği arttırırsanda FPS düşer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek ekran kartı kullanımı daima yüksek performans vermek demek değildir.

İşlemci ve ekran kartı gücünüz oyun için yüksek kalıyor olabilir. 1080P olarak mı oynuyorsunuz oyunu ?

Oyunun grafiğini düşür biraz FPS'in tavan yapar. Ancak kullanımı grafiği daha çok artırmadan artırabileceğini sanmıyorum. Tabii grafiği arttırırsanda FPS düşer.

Öyle bir işlemci ekran kartında ayar düşürerek FPS yükseltemezsiniz. Zaten şu anki ayarlarında bile %50 kullanım sağlanıyor ekran kartında.

1080P çözünürlükte bu oyun bilgisayarınızı bu özelliklere sahipken çok yorabileceğini sanmıyorum. 2K çözünürlükte oynamalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı