3070 Ti PC ile oyun oynarken hata vermeden kendini yeniden başlatıyor

calypsog34

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury RGB 16GB(2x8) 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
KC2500
Ekran kartı
VISION OC 3070TI
Anakart
ASUS Prime B660M-K D4
İşlemci
Intel 12400F
Oyun oynarken durduk yere sistem kendisini hata vermeden yeniden başlatıyor. (boştayken olmuyor) olay görüntüleyicisinden baktığımda Kernel Power 41 hatası gözüküyordu. Format atmayı denedim, RAM'lerin yerlerini değiştirdim, Windows bellek tanılama ile RAM'leri test ettim herhangi bir sıkıntı yoktu, OCCT aracılığıyla 15dk boyunca test yaptım sıcaklıklar gayet normaldi ve kapanmadı. Sistem yaklaşık 3 aylık.
Güç kaynağını (silentstorm 850W) ilk aldığımda coil whine sorunu vardı acaba onun herhangi bir etkisi olabilir mi? Bir de ilk zamanlarda sistem durduk yere mavi ekran verip (PFN_LIST_CORRUPT) kapanıyordu fakat bu 3,4 kere oldu sonra bellekleri vs. test etmiştim bir daha olmadı. Sıkıntının nerede olduğunu öğrensem garantiye yollayacağım fakat bir türlü çözemedim yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynagından olabilir BIOS'tan olabilir öncelikle yapman gerekenler şu şekilde.
1- BIOS sürümünün güncel olup olmadıgına bakmak.
2- BIOS ayarlarını varsayılan ayarlara çevirip başlatmak.
3- son olarak bu dediklerim size bir yardımcı olmadıysa evet tek çare güç kaynagı kalıyor.

Link şuna göz atmanı öneririm.

Ayrıca PFN_LIST_CORRUPT hatasını nazı programlar tetikliyordu sanırım başka konularda okumuştum. Easy anti cheat mesela ya da kamera mouse programları falan rgb için olanlar gibi. Daha bilgili arkadaşlar daha çok yardımcı olabilir.

Güç kaynagından olabilir BIOS'tan olabilir öncelikle yapman gerekenler şu şekilde.
1- BIOS sürümünün güncel olup olmadıgına bakmak.
2- BIOS ayarlarını varsayılan ayarlara çevirip başlatmak.
3- son olarak bu dediklerim size bir yardımcı olmadıysa evet tek çare güç kaynagı kalıyor.
Dediklerinizi yaptım fakat sorun hala devam ediyor. Bir de bahsetmeyi unutmuşum ara sıra sistem aynı hata ile kendini bir anda kapattığında 30-60 dk boyunca açılmıyor, sadece ramlerin ve kasanın ışığı yanıyor. Sonra kendisini yeniden başlatmış gibi açılıyor. Galiba sıkıntı güç kaynağında, başka seçenek kalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı