3070 vs. 6700XT

AsakaXenshi

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu: AMD Ryzen 5 5600X / Gpu: SAPPHIRE Nitro Plus 6700 XT / Ram: CORSAIR Vengeance RGB Pro 16 GB CL16 3600Mhz / MotherBoard: GIGABYTE UD X570 / Psu: SHARKOON ShpV2 650w
Öncelikle iyi geceler diliyorum herkese. Başlıkta belirttiğim gibi elimde 6700XT PowerColor hellhound modeli mevcut. Bunu satıp sırf merak amaçlı 3070 TUF modeline geçmeyi düşünüyorum. VRAM olarak 2K ve 4K açan bir kartın 8 GB VRAM'i olması biraz garip geldi ve ondan endişem var. Sizce böyle bir takas yapmalı mıyım yoksa kalmalı mı? 6700XT'de beni hiç üzmedi fakat NVIDIA kullanmadığım için merakımdan geçmek istiyorum. Üstelik geçersem 1000 TL kar edeceğim. Bilen kişiler güzel fikir beyan ederse kafamdaki soru işaretleri giderse süper olur. Yerimde olsanız ne yaparsınız?

Işın izleme olarak Nvidia daha iyi. Kas gücü olarak 6700 XT iyi bir kart. Burada karar sizin.

Eğer 3070 kartı sağlamsa bence mantıklı. Hem 1000 TL kar edeceksiniz hem de daha güçlü bir karta sahip olacaksınız. Tabi takas yapacağınız kişi tanıdıksa ve size sorun çıkarmayacaksa yapabilirsiniz takas.

Hardware Unboxed YouTube kanalında bir karşılaştırma vardı. 1080P'de AMD kartlar gayet iyi iken çözünürlük 2K ve 4K olunca tablo değişiyordu. Yine de 2K için 8 GB VRAM beni düşündürüyor. Nvidia'nın 2K için riskli bir kartı bence.

Işın izleme olarak NVIDIA daha iyi. Kas gücü olarak 6700 XT iyi bir kart. Burada karar sizin.

RTX'i pek kullanacağım söylenemez.

Eğer 3070 kartı sağlamsa bence mantıklı. Hem 1000 TL kar edeceksiniz hem de daha güçlü bir karta sahip olacaksınız. Tabi takas yapacağınız kişi tanıdıksa ve size sorun çıkarmayacaksa yapabilirsiniz takas.

Karttan yana problem yok alacağım kart 5 aylık zaten dediğim gibi ama 8 GB olması garip biraz.

Hardware unboxed YouTube kanalında bir karşılaştırma vardı. 1080P'de AMD kartlar gayet iyi iken çözünürlük 2K ve 4K olunca tablo değişiyordu. Yine de 2K için 8 GB VRAM beni düşündürüyor. NVIDIA'nın 2K için riskli bir kartı bence.

Bu kartta her şeyi 2K'da oynuyordum Ultra'da hiç üzmedi ama 3070 de denk gelmişken geçsem mi dedim.

RTX'i pek kullanacağım söylenemez.

Karttan yana problem yok alacağım kart 5 aylık zaten dediğim gibi ama 8gb olması garip biraz.
Dediğim gibi hocam. Karar sizin. RTX 3070 ile de zarar etmezsiniz. Nvidia daha fazla tutulan bir Chipset. 8 GB VRAM'in ise dediğiniz gibi 4K yüksek ayarlarda yeteceğini zannetmiyorum.

Dediğim gibi hocam. Karar sizin. RTX 3070 ile de zarar etmezsiniz. NVIDIA daha fazla tutulan bir chipset. 8 GB VRAM'in ise dediğiniz gibi 4K yüksek ayarlarda yeteceğini zannetmiyorum.

Kullandığım monitör 2K 144Hz bir monitör. 4K'da bir şey deneyeceğimi sanmıyorum fakat bu kartı neden 8 GB'de tutmuşlar anlamadım.

6700XT 3060 Ti kafa kafaya diyebilirim. 3060 Ti CUDA Core daha yüksek ve Ray Tracing desteği var , ama 4 GB düşük RAM'e sahip. 6700XT AMD tabanlı oyunlarda önde. RT destekleyen oyun sayısı biraz düştü. Ama sizde 6700XT varsa ise geçmenin anlamı yok.

Son düzenleme:
Kullandığım monitör 2K 144Hz bir monitör. 4K'da bir şey deneyeceğimi sanmıyorum fakat bu kartı neden 8 GB'de tutmuşlar anlamadım.
Bellek sıkıntısı sebebiyle de olabilir. İleride belki daha yüksek bellekli modelleri de gelebilir. Tam olarak bilmiyorum.

6700XT 3060 Ti kafa kafaya diyebilirim. 3060 Ti CUDA Core daha yüksek ve Ray Tracing desteği var , ama 4 GB düşük RAM'e sahip. 6700XT AMD tabanlı oyunlarda önde. RT destekleyen oyun sayısı biraz düştü. Ama sizde 6700XT varsa ise geçmenin anlamı yok.
Ben 3070'den bahsediyorum ama anlamadım tam?

Geri
Yukarı