3070'li Monster vs 3070'li toplama

Arkadaşlar selam. Ryzen 5'li 3070'li mükemmel sistemim var. Performansı ve soğutması bayağı iyi ancak şehir dışında endüstriyel tasarım okuyorum. Üni de laptop daha mı iyi olur yoksa aradaki performans farkı daha mı değerlidir? Sistemi 20.000'e topladım 18.500'e satabiliyorum. Almak istediğim bilgisayar ise budur. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ada F

Centipat
Makaleler
1
Yer
I'm bad.
Arkadaşlar selam. Ryzen 5'li 3070'li mükemmel sistemim var. Performansı ve soğutması bayağı iyi ancak şehir dışında endüstriyel tasarım okuyorum. Üni de laptop daha mı iyi olur yoksa aradaki performans farkı daha mı değerlidir? Sistemi 20.000'e topladım 18.500'e satabiliyorum. Almak istediğim bilgisayar ise budur. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Monster önermiyorlar.

Matrix Teyze

Centipat
Yer
Mars'da Roket Tamir Ediyor
Hocam 1005G1 işlemcili ve ekran kartı olmayan laptoplara bakabilirsiniz. Kasayı kaldığınız yere koyar, üniversiteye de laptopu götürürsünüz.

adanalihiyar

Centipat
Makaleler
10
Yer
arkanı döndüğünde önünde, önüne baktığında arkada
Zaten Monster kötü. Bir de seyahat vs etmiyorsan Laptop'a gerek yok. Masaüstü al.
Hocam 1005G1 işlemcili ve ekran kartı olmayan laptoplara bakabilirsiniz. Kasayı kaldığınız yere koyar, üniversiteye de laptopu götürürsünüz.

Bu iyi bir çözüm.

OnTheRoonKilled

Decapat
Makaleler
1
Yer
Zaphkiel
Eğer kendinize ait bir eviniz varsa gerek yok Monster bir de hayır olacağını sanmıyorum.

Açıkçası kendim için konuşayım sistemi satar M1 işlemci bulunduran bir MacBook alırım dışarıda MacBook ile işlerimi yapar tasarımımı yaparım eve geçince de kasa ile kalan işimi hallederim.

AvantGarde

Hectopat
Makaleler
1
Autodesk maya, rhinoceros, autocad, 3ds max, photoshop vs gibi programlar için almak istediğiniz laptop iyi performans verir tabiki ama desktopın stabilitesi olacağını sanmıyorum. Büyük ölçekli 8000piksel ultra gerçekçi renderlar almayacaksanız sorun olacağını sanmam, mobilite ihtiyacınız varsa laptop da olabilir. Ben olsam kasamı bozmazdım ama :)

PorçayReis

Decapat

Monster istiyorsanız büyük ihtimal oyunda oynuyorsunuzdur sizin yerinizde olsam masaüstü ile devam ederim Monster'ler pek iyi değil ne kadar övselerde masaüstünde her şeyi yaparsın.

FoX.exe

Femtopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
kasa her türlü daha iyi hem geliştire biliyorsun laptopta ram ve hafıza dışı pek birşey yapılmıyor eğer taşıma sıkıntısı varsa daha küçük kasaya geçilebilir

Yukarı