3080 Ti sistemdeki sızıntı

Hocam adaletsizlikten hemen hemen her firma aynı. Ama bu demek değil ki çalışma ahlakı düzgün bir firma yok. Ben zaten İtopya'yı savunmuyorum. Anlattığınız olayın üstüne savunmak da mantıksız. Ancak, bu durumun Türkiye'deki adalet probleminden kaynaklı olduğundan yakınabilirim. Vatandaş olarak hakkım var.

Bir örnek vereyim:
Çoğu Türk firması sattığı malın arkasında durmaz iken elin ABD'lisi (Amazon) gelmiş her sattığı ürünün arkasında duruyor en ufak bir şeyde bile müşteriyi mağdur etmiyor. Hatta bazı durumlarda ürün sizde kalsın diyip parasını iade ediyor.
Bunları neden Türk firması yapamaz? Çünkü eğitim sistemi iyi değil. Ahlak, eğitimle oturur. Çalışma ahlakı yok Türk şirketlerin genelinde. Hal böyleyken adalet sistemi de kötü olunca sizin yaşadığınız durum pek de garip değil.
Amazon'dan biraz esnaflık öğrensinler.

Aldığım ürünleri problemsiz teslim etmesi İtopya'nın kalitesini gösterir. Ürünlerin kronik problemi olmadıkça. Bu cümlemle hala İtopya'yı savunmuyorum ancak kötünün iyisi.
Yani "Türkiye standartlarına göre" iyi hizmet veriyorlar. En azından çakma yada ayıplı mal göndermiyorlar.

Hediyeyi tahmin edeyim: Lian Li Strimer Plus 8+6+2 Pin 😁
Kaç mesajdır itopyayı savunucam diye şekilden şekle giriyorsun itiraf et itopyayla bağın ne?

Kaç mesajdır itopyayı savunucam diye şekilden şekle giriyorsun itiraf et itopyayla bağın ne?
Herkesin fikri kendine tabi memnun olanlar olabilir he ben de suana kadar sorun yaşamadım ayrica ürün iade talebi açmak bile cok sacma kardesim ben neden sana mail atiyorum ya sitene koysana bir buton iade etmek istiyorum diye adamlar diyor ki resmen iade için ugrasma almiyoruz😅neyse firma fanboylugu yapmaya gerek yok yani çıkarınız olmadığı sürece hepimiz kullaniciyiz şurada..
Ek not: Amazondan bir 2k monitor bir adet de sivi sogutma aldim monitoru isik sizmasi nedeniyle iade ettim sivi sogutmayi da fiyati düştü diye iade edip tekrar aldim. Not: amazon adamdır🤣(amazon ile anlaşmamız bulunmamaktadır.)

Ayrıca, Türkçeni düzeltmen için de şunu öneririm:
Hem paragrafın ana fikirlerini anlamaya başlarsın hem de "savunmak" kelimesini iyice kavrarsın.

Az kalsın unutuyordum. Biraz olsun kültür edineceğin için daha da böyle seviyesiz yorumlarda bulunmazsın. 😁

Bu firmaların biti biraz kanlanınca mağazalarını mahalle bilgisayarcısı kafasında tiplerle doldurup gerisine karışmıyorlar. Teknik bilgisi olan, profesyonel iş yapan birisi buralardan uzak durmalı. Personelleri devamlı ufak çocuklarla ve sıfır bilgi sahibi ebeveynleriyle uğraştığından karşılarındaki herkesi "sen ne bilirsin" tavrıyla karışılıyorlar, bir de sen o potansiyel "parasını alırız bunun" ebeveynlerden olmadığından yumuşak ve anlayışlı tavra pek maruz kalmıyorsun.

Bir kere siz alt tarafı perakendecisiniz, bilgisayar üzerine satış yapmanız sizi yetkili servis veya bu konuda kesin yorumda bulunacak birisi yapmıyor. Senin o kartı açıp teknik müdahale yapacak yetkin var mı? Yok. Çalıştığın şirketin bir RMA listesi bulunur hiç açıp baktın mı? Her ekran kartında en az %1-2 RMA olur. Yapacağın şey "yaşadığınız sorun için üzgünüz, iade/değişim için yetkili servise gönderip onların onayı ile ancak hareket edebiliriz" diye müşteriye bildireceksin bitti gitti.

Bu firmaların biti biraz kanlanınca mağazalarını mahalle bilgisayarcısı kafasında tiplerle doldurup gerisine karışmıyorlar. Teknik bilgisi olan, profesyonel iş yapan birisi buralardan uzak durmalı. Personelleri devamlı ufak çocuklarla ve sıfır bilgi sahibi ebeveynleriyle uğraştığından karşılarındaki herkesi "sen ne bilirsin" tavrıyla karışılıyorlar, bir de sen o potansiyel "parasını alırız bunun" ebeveynlerden olmadığından yumuşak ve anlayışlı tavra pek maruz kalmıyorsun.

Bir kere siz alt tarafı perakendecisiniz, bilgisayar üzerine satış yapmanız sizi yetkili servis veya bu konuda kesin yorumda bulunacak birisi yapmıyor. Senin o kartı açıp teknik müdahale yapacak yetkin var mı? Yok. Çalıştığın şirketin bir RMA listesi bulunur hiç açıp baktın mı? Her ekran kartında en az %1-2 RMA olur. Yapacağın şey "yaşadığınız sorun için üzgünüz, iade/değişim için yetkili servise gönderip onların onayı ile ancak hareket edebiliriz" diye müşteriye bildireceksin bitti gitti.
İşte aradığım yorum bu ancak Türkiye'de böyle iş yapan Türk firması bulamazsınız.
Bulsanız dahi aldıklarınız indirimli ürün olmayacak muhtemelen. Bu da Türkiye'nin alım gücü dolayısıyla sıkıntılı. Sadece parası olanların kalkışabileceği iş... bu durum düzelse herkes Amazon'dan veya çalışma ahlakı düzgün istisnai Türk şirketlerinden alır zaten.

Benim dert yandığım konu da bu zaten Türkiye'de her şey sıkıntılı.
Paran yok, ucuz satan yerden alıyorsun adalet sistemi olmadığı için sıkıntı.
Bu sefer pahalı yere bakıyorsun alım gücü düşük olduğu için paran yetmiyor...
Bu durumlar değişmeli yoksa millet İtopya gibi yerlerden sırf ucuz diye alışveriş yapmaya devam edecektir. Ta ki sıkıntı çıkana kadar.

Hem fiyatları uygun olup hem arada bir de olsa düzgün işleri olan firmalardan biri olduğu için "Türkiye standartlarına" göre iyi diyorum yoksa Türk firmaları hepsi hemen hemen aynı şey. Beş para etmezler.
Parası olan gider Amazon'dan alır. Bu durum can yakıyor. Ya alım gücü bu kadar düşük olmamalı ki herkes parası neyse verip Amazon'dan veya istediği, güvendiği yerden alabilmeli yada adalet sistemi güçlendirlmeli ki Türk firmaları kendine çekidüzen versin.

Son düzenleme:
Haklisin dostum şahsen 200 300 lira daha pahali bile olsa bile amazonu tercih ediyorum ben ya da hepsiburada tabi satici kendisiyse ayrica subda bu malum sitelerin reklamini yapan cok oldugu icin bakiniz youtuberlar vs o yüzden hemen aldananlar oluyor. Burada kesinlikle o bu ayrımı yapmıyorum kimse babamin şirketi değil sonuçta nerde ne sorun yaşarsam söylerim bence yapilmasi gereken de bu. Saygilar sevgiler..

Haklisin dostum şahsen 200 300 lira daha pahali bile olsa bile amazonu tercih ediyorum ben ya da hepsiburada tabi satici kendisiyse
Hocam bir ara hepsiburada'dan aldığım ürünü iade etmiştim. Hem iade kabul edilmedi hem de ürün tarafıma geri yollanmadı. :)
Satıcı hb değildi ama destekte baya zorluk çıkarmıştı kendileri de.
Daha önce de dediğim gibi Türk firmalarının hemen hemen aynı. Beş para etmezler.
Amazon'a bakıp esnaflık öğrensinler. 40 fırın ekmek yemeleri lazım.

Ben de müşteri memnuniyetine bakarak alıyorum. Aldığım dönemde Itopya'da müşteri memnuniyeti yüksekti ve tabiiki diğer sitelere nazaran ucuzdu.

Hocam bir ara hepsiburada'dan aldığım ürünü iade etmiştim. Hem iade kabul edilmedi hem de ürün tarafıma geri yollanmadı. :)
Satıcı hb değildi ama destekte baya zorluk çıkarmıştı kendileri de.
Daha önce de dediğim gibi Türk firmalarının hemen hemen aynı. Beş para etmezler.
Amazon'a bakıp esnaflık öğrensinler. 40 fırın ekmek yemeleri lazım.

Ben de müşteri memnuniyetine bakarak alıyorum. Aldığım dönemde Itopya'da müşteri memnuniyeti yüksekti ve tabiiki diğer sitelere nazaran ucuzdu.
Ahaha o da baska fanteziymis hem iade almiyosun hem ürünün üstüne yatiyosun. Bir de nacizane önerim n11 trendyol gittigidiyor gibi yerlerden elektronik ürünler almayin sitedeki çoğu ürünün satıcısı kendileri degil garanti iade gibi konularda daha fazla sorun yaşarsınız. Burda hepsiburadayi ayri tutuyorum cogu ürünün saticisi ayni zamanda.

Bir de nacizane önerim n11 trendyol gittigidiyor gibi yerlerden elektronik ürünler almayin sitedeki çoğu ürünün satıcısı kendileri degil garanti iade gibi konularda daha fazla sorun yaşarsınız.
Öyle sitelerde genelde aldığım mağazanın sikayetvar.com sayfası olup olmadığına bakıyorum.
Sıkıntı çıkınca oraya yazmak amaçlı değil. Bakıyorum çünkü kurumsal olmayan bir yer sikayetvar.com sayfası açamıyor. O sayfayı açmak için baya koşul karşılaman lazım diye biliyorum.

Mesela,
Samsung 980 Pro 1 TB SSD'yi Trendyol üzerinden daha önce hiç görmediğim yer olan ProGamingTR gibi absürt bir adı olan mağazadan aldım. Ürün orijinal geldi ve sıkıntısız kullanıyorum. Hatta normal değerlerinin bir tık üstünde. :D
Sikayetvar.com'da sayfasını bulamasaydım almazdım zaten. O bilgileri veren şirketlerin iade veya garanti sürecinde sıkıntı çıkarma ihtimali daha düşük oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı