3080 Ti ve 2K monitör için 165 Hz az mı?

Buvtez

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar istediğim monitör özellikleri şunlar;
ASUS, 2K, 27 inç ve Curved olması
Bu özellikleri baz aldığımda karşıma ASUS ROG XG27wq adlı monitör çıktı ama sorum şu 3080 Ti için bu monitör yetersiz mi kalır?
Monitör 165 Hz ve VA Panel

Hangi oyunları oynayacağınıza bağlı ama FPS oyunları için 3080 Ti 165 FPS'den fazlasını verir çoğu oyunda biraz yetersiz kalabilir FPS'e oranla 240 Hz daha iyi olur.
Hangi oyunları oynayacağınıza bağlı ama FPS oyunları için 3080 Ti 165 FPS'den fazlasını verir çoğu oyunda biraz yetersiz kalabilir FPS'e oranla 240 Hz daha iyi olur.

İleride pişman olabilirsiniz keşke 500 lira daha fazla verseydim diye.

165 Hz yeterli ama monitör seçimi saçma. O paraya Samsung G7, MSI MAG274QRF-QD, Dell AW2721D, LG 27GP83B, Dell S2721DGF gibi daha yüksek performans ve daha kaliteli modeller alınabilir rahatlıkla.

Arkadaşlar her türden oyunu oynasam da daha keyif aldığım ve yoğunlukla iyi bir seviyede oynadığım oyunlar FPS Online oyunlar
Asusun 240 Hz İPS ve 27 inç monitörleri var ama düz ekran
Ben düz ekran 27 inç çok büyük gelir diye korkuyorum bir de curved monitörlerin daha güzel olduğunu duydum düşündüğüm zamanda hem single player hem online oyunlar düz ekran da daha çok sarar gibime geliyor

Arkadaşlar her türden oyunu oynasam da daha keyif aldığım ve yoğunlukla iyi bir seviyede oynadığım oyunlar FPS Online oyunlar
Asusun 240 Hz İPS ve 27 inç monitörleri var ama düz ekran
Ben düz ekran 27 inç çok büyük gelir diye korkuyorum bir de curved monitörlerin daha güzel olduğunu duydum düşündüğüm zamanda hem single player hem online oyunlar düz ekran da daha çok sarar gibime geliyor

Curved olması bana göre cidden pek bir şey fark ettirmiyor. Bir avantaj gibi değil yani. Sadece üçlü monitör kurulumunun olacağı bir senaryoda epey işe yarıyor. Curved olursa arkaya doğru büyür monitör. Hemen hemen aynı alanı kaplamış oluyor flat ekran ile. Ben şahsen bu ürünü öneririm. Nano IPS, 10-bit ekrana sahip.

Curved olması bana göre cidden pek bir şey fark ettirmiyor. Bir avantaj gibi değil yani. Sadece üçlü monitör kurulumunun olacağı bir senaryoda epey işe yarıyor. Curved olursa arkaya doğru büyür monitör. Hemen hemen aynı alanı kaplamış oluyor flat ekran ile. Ben şahsen bu ürünü öneririm. Nano IPS, 10-bit ekrana sahip.

Düşündüğüm marka asus
İps olursa asus xg27aqm (0.5 ms 270 hz ama düz ekran)
Va olursa asus xg27wq (1ms 165 hz curved va panel)
İşin keyif kısmını geçtim düz 27 çok mı büyük olur diye de korkmuyor değilim hem hızlı olsun istiyorum hem hikayeli oyunları kaliteli bir şekilde oynamak ama düz 27 çok büyük gelirse bu sefer fps oyunlar da zarar gelsin istemiyorum çünkü bu oyunları iyi bir seviyede oynuyorum kd konusu vs benim için önemli

Profesyonel anlamda oynamadığınız sürece 27" monitörün boyut dezavantajı sizi etkilemeyecektir. En ideali 27"/240-270Hz monitör almanız olur. Marka modele kendiniz karar verebilirsiniz. Curved monitörlerde ışık sızması, IPS monitörlere nazaran daha fazla bunu da belirtmekte fayda var.

Düşündüğüm marka asus
İps olursa asus xg27aqm (0.5 ms 270 hz ama düz ekran)
Va olursa asus xg27wq (1ms 165 hz curved va panel)
İşin keyif kısmını geçtim düz 27 çok mı büyük olur diye de korkmuyor değilim hem hızlı olsun istiyorum hem hikayeli oyunları kaliteli bir şekilde oynamak ama düz 27 çok büyük gelirse bu sefer fps oyunlar da zarar gelsin istemiyorum çünkü bu oyunları iyi bir seviyede oynuyorum kd konusu vs benim için önemli

O kadar bütçeniz varsa XG27AQM alın geçin derim. Şu an büyük markalar tepe noktada en fazla IPS panele yatırım yapıyorlar. 27" aşırı büyük bir boyut değil. 2K ile ideal. 30inç'den sonrası büyük olmaya başlıyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı