3080'den 3080 Ti STRIX'e geçmeye değer mi?

GhostSoldier

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Durumum biraz karışık. Şu an elimde INNO3D ıchıll X3 3080 ekran kartı var ama termal macununu MX4 ile değiştirmeme, undervolt yapmama rağmen sıcaklıklarından hiç memnun değilim, oyunlarda 80-85 derecelere çıkıyor. Elimde de bir adet Series X mevcut. Satılığa koydum 11.500 TL'ye. Alıcılarda biri istersem nakit alabileceğini, istersem içi açılmamış STRIX 3080 Ti kartın üzerine 500 TL verebileceğini söyledi. Geçmeme değer mi? Elimdeki 3080i sattığımda 3080 Ti kullanmaya başlarsam 3 bin TL civarı koymuş olacağım 3080 Ti kullanmak için. Bir yandan da 11.000 TL eski nesil bir kart için gerekli mi diye düşünüyorum. 400W çekiyor neredeyse ve gerçekten ısınan kartlar. Benim için performanstan çok fan sesinin az olması, 65-70 derecelerde (ya da en azından 75 derecelerde) kolayca çalışabilmesi.

İşlemcim Ryzen 5600. sizce iki kartı da satıp (veya konsolu ve kartı satıp) yeni nesil 7900 XT, 4070 Ti gibi kartlar mı düşünmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
4070 ti kullanıyorum. Tam yükte maximum 76-77 dereceleri gördüm. Zotac marka kullanıyorum diğerlerinde soğutma performansı nasıl bilmiyorum. Ama 3080-3090 gibi kartlarla aynı performansı verirken 250-280w güç harcaması ve o kadar ısınmaması verdiğim parayı hakettiğini gösteriyor.

TUF 3080ti kullanıyorum hocam, 65 dereceyi geçtiğini görmedim. Fan eğri ayarlarım otomatikte ve %82 yi geçtiğini görmedim. Üzerine düşülürse daha stabil ve performanslı bir eğri çizilebilir. Ha eski nesil, ikinci el bir karta geçilir mi derseniz bence hayır geçilmez. 4070Ti almaya bakın.

4070Tİ'ye geçeceksen geç yoksa hiç elleme.
Hocam bu ara geçmeyi düşünmüyorum 4070 Ti modeline. Çünkü güzel soğutmalı modeller pahalı ve fiyatları daha düşmedi. E bir yandan 11 bin TL'ye soğutması iyi olan yakın performans veren bir kart varken 20-22 bin TL vermeme değer mi?

TUF 3080ti kullanıyorum hocam, 65 dereceyi geçtiğini görmedim. Fan eğri ayarlarım otomatikte ve %82 yi geçtiğini görmedim. Üzerine düşülürse daha stabil ve performanslı bir eğri çizilebilir. Ha eski nesil, ikinci el bir karta geçilir mi derseniz bence hayır geçilmez. 4070Ti almaya bakın.
Hocam kartınız kaç watt çekiyor ve kullandığınız kasanın ve fanların modellerini yazabilir misiniz? TUF modelinde böyleyken Reddit'te Strix modeli için 80 dereceleri gördü diyenler var.

Hocam kartınız kaç watt çekiyor ve kullandığınız kasanın ve fanların modellerini yazabilir misiniz? TUF modelinde böyleyken Reddit'te Strix modeli için 80 dereceleri gördü diyenler var.
Hocam GoW'dan bir kare, fan yüzdesi %74
1679393341354.png

1679393364227.png

Özelliklere de gelirsek,
Kasam Phanteks P500A,
Ön tarafta bu kasadan çıkan iki adet 140MM fan takılı ama affola modellerini bilmiyorum ve fanlardan birisi daha az performans çalışıyor galiba bozuk.
Egzoz fan olarak Asus TUF 120MM Sıvı Soğutucusunun Radyatörüne takılı olan fanı kasama monte ettim,
Üst tarafta Arctic Liquid Freezer II 360MM ARGB mevcut,

Edit: Ortam sıcaklığı 23 derece ve kasanın panelleri kapalı.

Hocam GoW'dan bir kare, fan yüzdesi %74
Eki Görüntüle 1709490
Eki Görüntüle 1709491

Özelliklere de gelirsek,
Kasam Phanteks P500A,
Ön tarafta bu kasadan çıkan iki adet 140MM fan takılı ama affola modellerini bilmiyorum ve fanlardan birisi daha az performans çalışıyor galiba bozuk.
Egzoz fan olarak Asus TUF 120MM Sıvı Soğutucusunun Radyatörüne takılı olan fanı kasama monte ettim,
Üst tarafta Arctic Liquid Freezer II 360MM ARGB mevcut,

Edit: Ortam sıcaklığı 23 derece ve kasanın panelleri kapalı.
Teşekkür ederim hocam bilgileriniz için. Aldım ekran kartını. Deneyerek aldım Furmark, OCCT vs testlerinde 75 dereceyi hiç geçmedi egzoz fanım olmamasına rağmen. Strix modeli 400w çekiyor bu arada.

Teşekkür ederim hocam bilgileriniz için. Aldım ekran kartını. Deneyerek aldım Furmark, OCCT vs testlerinde 75 dereceyi hiç geçmedi egzoz fanım olmamasına rağmen. Strix modeli 400w çekiyor bu arada.
Doğrudur hocam. Rog modeline şahsen yakıştıramadım ama 50w fazla için neredeyse 10 derece fazla çıkmasına. Hayırlı olsun inşallah kart temizdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı