3090 Suprim X'da hasar var

Arkadaşlar sıvı soğutmaya müdahale etmem gerekti. Müdahale ederken tornavida elimden düştü ve ekran kartının üzerinde ki devrelere vurdu. Sağ alt tarfta bir hasar var. Bunlar nedir çok sıkıntı çıkarır mı? Kart çalışıyor ama görüntü vermiyor. MSI servisi biraz sıkıntılı, dışarıda yapılabilir mi? Kart 3090 Suprim X daha 6 aylık.

Laptopum şarj almıyordu teknik servise göndermem gerekirken başka bir yerde yaptırmaya çalıştım ve şu an işlemcisi gitti sakın teknik servisinden başka bir yere yaptırmayın pişman olursunuz.

Benim anlamadığım şey PCB’ye nasıl tornavida düşürmeyi becerdin? Kartın soğutucusunu çıkartmadığın sürece istesen de PCB ye zarar veremezsin normalde.
Ekran kartını sökmedim kardeşim ne anlatıyorsun anlamadım yani. Kasanın üst tarafında radyatör fanını sökerken elimden düşdü tornavida ekran kartına denk geldi. Zaten açıkta olan bir yer, hançer saplar gibi saplamadım tornavidayı.

Kırılan parçaların adı SMD Kondansatör(kapasitör) diye geçiyor. Çok ucuz ve tamiri kolaydır ama iyi bir yerde yaptırsanız iyi olur. Bilmeyen birisi daha beter hale getirebilir. Beceriksiz bir yetkili servis kartınızı çöp edebilir. Her halükarda iyi araştırma yapın.
Msi servisi Servis Point bu işi becerebilir mi? Kendileriyle çok iyi anılarım olmadığı için güvenemiyorum.. Tavsiyeniz varsa lütfen söyleyin.
Garantiye yollayın büyük ihtimal ücretli tamir yaparlar.
Ücretini geçtim basit bir işlem gibi duruyor ama msi servisi bunu yapar mı? Yaparsa ne kadar sağlıklı olur...
Arkadaşın dediği gibi, araba fiyatındaki bir kartı bence garanti dışında bir yerde yaptırmayın.
Yapabilirler mi işte kafamda ki tek soru o. Msi servisiyle daha önce iyi anılarım olmadı.

Yapabilirler mi işte kafamda ki tek soru o. Msi servisiyle daha önce iyi anılarım olmadı.

Dostum bu sorunu farklı bir yere yaptırdın diyelim. Daha sonra garantilik bir durum oldu ve ürünü MSI'a gönderdin diyelim. Bu değişimlerden haberleri olursa senin için pek iyi olmayabilir :) Bence MSI'a gönderin ücretini verin ve yaptırın garanti kapsamında. Yani garantiden olabilirsin farklı bir yere yaptırırsan.

Dostum bu sorunu farklı bir yere yaptırdın diyelim. Daha sonra garantilik bir durum oldu ve ürünü MSI'a gönderdin diyelim. Bu değişimlerden haberleri olursa senin için pek iyi olmayabilir :) Bence MSI'a gönderin ücretini verin ve yaptırın garanti kapsamında. Yani garantiden olabilirsin farklı bir yere yaptırırsan.
Doğru söylüyorsun ama geçen sene msi x570 gaming carbon anakart almıştım. Arka tarafında ki rgblerin 2-3 tanesi yanmıyordu. Huzursuz oldum servise yolladım. 2-3 tane ledi yapamadılar kartı 20 gün serviste bekletip iade/değişim verdiler. Hepsiburadanın stoğunda olmadığı için aynı karta fazladan 500 lira vererek farklı yerden satın aldım. Onla bile uğraşmayan bunu yapar mı bilmiyorum. Kaldı ki kartı da mimlerseler ilerde bi sıkıntı olunca buraya bağlarsalar sıkıntı olur.

Doğru söylüyorsun ama geçen sene msi x570 gaming carbon anakart almıştım. Arka tarafında ki rgblerin 2-3 tanesi yanmıyordu. Huzursuz oldum servise yolladım. 2-3 tane ledi yapamadılar kartı 20 gün serviste bekletip iade/değişim verdiler. Hepsiburadanın stoğunda olmadığı için aynı karta fazladan 500 lira vererek farklı yerden satın aldım. Onla bile uğraşmayan bunu yapar mı bilmiyorum. Kaldı ki kartı da mimlerseler ilerde bi sıkıntı olunca buraya bağlarsalar sıkıntı olur.

Haklısınız. Ama bazen olumsuz şeyler olabiliyor. Bu rastgele gelişen bir şey iyi/kötü anlamda. Bence eskiden yaşadığınız kötü deneyimi unutun. Bu çok önemli bir konu. Dediğim gibi o kırılan parçaları garanti kapsamında yaptırırsanız daha mantıklı olur. Hani garantisi giderse ve sonradan herhangi bir arızalanmada başınız ciddi şekilde yanabilir. Boru değil yani bu kart gerçekten araba fiyatında :D

Geçmiş olsun araba fiyatında kart. Pahalı parçası olan kasaları Vatan gibi yerlere götürün. Uzman montelesin en ufak şeyi. Olan olmuş kart bozulmuş. Garanti seçeneğini deneyin.

Servis Point'in bu kartı yapabileceğine kendi adıma inanmıyorum. Eline havya, avometre alıp lehim mi yapacaklar? İşten anlayan birisi çok kolay bir şekilde yapabilir.
Kesinlikle aynı fikirdeyim. Kart garantili olduğu için ilk oraya götüreceğim. Olmazsa ensa bilgissyara gitmeyi düşünüyorum.
Başkan 60 bin TL'lik kart bir zahmet yapsınlar Türkiye'de 10 tane falan var 🤣
Yapmaları lazım da yaparlar mı işte 😔

Dirençler nanay geçmiş olsun her türlü teknik servis müdahalesi şart, ezilmiş gibi gözüken dirençlerin değişmesi lazım ama eğer anlarlarsa teknik servis garanti dışıda bırakabilir

Yani tebrik ederim 3090 gibi kartınız var GPU kıtlığının olduğu bir dönemde öyle hassas davranmanız gerekiyor ki bu aletlere sisteme müdahale edeceksen kartı çıkart öyle yap ne diye risk alırsınız bilmem ki he GT 710 kartın olur ne yaparsan yap 3090 ya yazık olmuş güzelim karta.

Böyle amatörlüklerle belki çöp oldu kart ibret alınması lazım

Benden Herkese tavsiye elinizde GTX veya RTX 1000 ve 2000 ve üzeri kartınız varsa çoluğunuz çocuğunuz gibi bakın kollayın

Yeni konular

Geri
Yukarı