3090 Ti 3 tane UHD monitörle verimli olur mu?

Bütçe
150.000 TL

Shinza

Hectopat
Yer
Budapest-İstanbul
Daha fazla  
Monitör
Acer X32 FP
Arkadaşlar merhaba, bir adet 3090 Ti ile 3 monitörden (32" 165Hz 4K) nasıl verim alabiliriz? Vatandaşın biriyle görüşüyoruz da sistem toplama ile alakalı, 1 ekran kartıyla da olur diyor :) yav istersen çoğaltıcı ile 10 tane monitöre bağla ve görüntü ver, ver de 4K bir panelde çatır çatır oyun oynadığın zaman tek bir ekran kartı nasıl sonuç verir?

Bence sağlıklı vermez.

Bu şekilde üst seviye ekran kartı ve çoklu panel kurmuş ve deneyimlemiş arkadaşların tecrübelerini beklerim, şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba, bir adet 3090 Ti ile 3 monitörden (32" 165Hz 4K) nasıl verim alabiliriz? Vatandaşın biriyle görüşüyoruz da sistem toplama ile alakalı, 1 ekran kartıyla da olur diyor :) yav istersen çoğaltıcı ile 10 tane monitöre bağla ve görüntü ver, ver de 4K bir panelde çatır çatır oyun oynadığın zaman tek bir ekran kartı nasıl sonuç verir?

Bence sağlıklı vermez.

Bu şekilde üst seviye ekran kartı ve çoklu panel kurmuş ve deneyimlemiş arkadaşların tecrübelerini beklerim, şimdiden teşekkürler.

Verimli olmaz.

Hiç deneyimim olmadı. Bu sistemi toplayan arkadaş zaten bilgisayar sistemi toplamıyor araba sistemi topluyor, kendine bir ev yapıyor gibi :p Yanlış anlamayın tabii latife yapıyorum. Sanırım istediği verimi alamaz gibi...

Arkadaşının teknojiden sorumlu müdürü vardır elbet, ona sorsun. :) Kaldı ki verimlii olmadı 1 tane daha 3090 Ti alır dener.
Harcanıyorsun buralarda dostum :) bu pratik zeka ile Mercedes-Benz'e danışman olmak veya NASA'ya danışman olman gerekirken şakalar, komikler falan derken 2014'den bu yana heder etmişsin kendini buralarda..

Son düzenleme:
Harcanıyorsun buralarda dostum :) bu pratik zeka ile Mercedes-Benz'e danışman olmak veya NASA'ya danışman olman gerekirken şakalar, komikler falan derken 2014'den bu yana heder etmişsin kendini buralarda..
Estağfurullah, oralarda gözümüz yok. Olanları da görüyoruz zaten. :) Malum, 3090 Tİ ile 3 tane yüksek Hz'li 4K monitör sahibi değiliz bir çok kişi gibi, fikir veremedik; öneri verdik, yaranamadık bey efendiye. :) Ekonomik sıkıntın yoksa istediğin fantaziyi yaparsın, denersin. Tatlı canını niye sıkıyorsun ki. :) Lafla peynir gemisi yürümez, diye bir söz vardır. Kafanda böyle bir sistem varsa denersin, yetmezse takviye yaparsın, dedik alt tarafı. Gördüğüm kadarıyla buna bir engelde yok zaten. Tarihçemizi araştıracağınıza sipariş verseniz çoktan sorunuzun cevabını alırdınız. Bizim geçmişimiz açıktır, saklayacak bir şeyimiz yok kimileri gibi. Zahmet ettiniz. :) Hem formdan fikir istiyorsun hem de formdaki mesaileri eleştiriyorsun. Anlayamadım sizi doğrusu. Para her kapıyı açıyor da zekayı açmıyor sanırım. Sizin fantazinizden ceza yemek istemem doğrusu, zor olacak ama takılın kafanıza göre.

Estağfurullah, oralarda gözümüz yok. Olanları da görüyoruz zaten. :) Malum, 3090 Tİ ile 3 tane yüksek Hz'li 4K monitör sahibi değiliz bir çok kişi gibi, fikir veremedik; öneri verdik, yaranamadık bey efendiye. :) Ekonomik sıkıntın yoksa istediğin fantaziyi yaparsın, denersin. Tatlı canını niye sıkıyorsun ki. :) Lafla peynir gemisi yürümez, diye bir söz vardır. Kafanda böyle bir sistem varsa denersin, yetmezse takviye yaparsın, dedik alt tarafı. Gördüğüm kadarıyla buna bir engelde yok zaten. Tarihçemizi araştıracağınıza sipariş verseniz çoktan sorunuzun cevabını alırdınız. Bizim geçmişimiz açıktır, saklayacak bir şeyimiz yok kimileri gibi. Zahmet ettiniz. :) Hem formdan fikir istiyorsun hem de formdaki mesaileri eleştiriyorsun. Anlayamadım sizi doğrusu. Para her kapıyı açıyor da zekayı açmıyor sanırım. Sizin fantazinizden ceza yemek istemem doğrusu, zor olacak ama takılın kafanıza göre.
öncelikle ben senden fikir istemedim, daha önceleri sli vb sistemler yapmış insanlar varsa forumda onların fikirlerini almak istedim. sen niye böyle destan yazdın onu anlamadım? keza psikolojin iyi değilse bir yetkiliye görünsen iyi edersin, çok boş yapmışsın. konuyu daha da fazla germeden ve mındar etmeden başka konulara devam edersen memnun olurum. bu konu hakkında bilgin varsa buyur yaz öğrenelim yoksa daha da fazla boş yapmadan konudan çıkarsan herkes adına sevindirici olur.. Öne çıkar

öncelikle ben senden fikir istemedim, daha önceleri sli vb sistemler yapmış insanlar varsa forumda onların fikirlerini almak istedim. sen niye böyle destan yazdın onu anlamadım? keza psikolojin iyi değilse bir yetkiliye görünsen iyi edersin, çok boş yapmışsın. konuyu daha da fazla germeden ve mındar etmeden başka konulara devam edersen memnun olurum. bu konu hakkında bilgin varsa buyur yaz öğrenelim yoksa daha da fazla boş yapmadan konudan çıkarsan herkes adına sevindirici olur.. Öne çıkar
Sosyalde konu açarsan bu herkese hitap eder, herkeste fikrini beyan etmekte özgürdür bu konuda. Yanılıyor muyum? Aradığın cevabı vermeyen herkes senin gözünde boş yapıyordur o zaman. Ayrıca boş yapan ben miyim, sen misin tartışılır. Elindeki piyasadaki en güçlü ekran kartı varmış. Yine sağlam bir premium monitörden 3 adet 4K monitör bulunuyormuş. Şimdi, 4K monitörlerin ne kadar sistem yediğini biliyorsundur, aynı etkiyi 3x'le çarpıp sonuçları kıyaslamak kolay olsa gerek. Çünkü ekran kartı aynı görüntüyü 3 ekrana da çizecektir. Lakin bu oyununa göre değişecektir. O yüzden dedim, madem bu kadar teknolojiyi alacak kadar zenginsin kafanda böyle bir sistem kurarsan yetmediği durumlarda yanına bir çift daha eklersin dedim. Sen ne yaptın, zeka ve ekonomik koşullardan saldırdın. Bende cevap verdim gelişine. Şimdide psikolojik sorunların mı var diyorsun, önce hakaret sonra saldırı.. Acizliktir bu. : )

Neyse uzatmaya gerek yok, yorumu sadece yeterli gelmeyecektir; ek kart ilave etmek gerekecektir, olarak alabilirsin. Diğer yandan SLI'lar vs öyle direk 2x-3x olarak performansı katlamazlar. Onun yerine 4000 serisi bir kart ile çift monitör olarak başlayıp, 3. monitör 2. 4000 serisi kartla devam etmek daha mantıklıdır.

He öyle kardeş eyvallah varsa tecrüben bu mevzu ile alakalı sağ ol varol, istediğimiz budur.

Şimdi biz takribi 500 bin TL'den fazla bir sistem toplayacağız, başka birileriyle de istişaredeyiz fakat herkes uzman herkes Master Pro lakin iş icraata geldi mi alayı lise terk.

Sistem AMD trip. 3995wx ve ASUS wrx80e anakart üzerine DDR4 1TB RAM'li bir sistemin üzerine kurulacak bu kadar slotu olan bir bu anakart var. Haliyle RTX 4000 serilerini bekle o çıkacak bunu bekle derken işimiz iş :)

Ben de zaten senelerce üst seviye sistem topladım fakat yıllardır uzağım, bildiğim tecrübe şudur; her monitör için 1 adet ekran kartı ki o panelden gerekli verimi ve oyunlardan gerekli kaliteyi alabilesin ki mevcut monitörler de artık Full HD'ler de 360Hz 0.5ms UHD'ler de ise 165Hz 2ms konuşuyoruz burada anakartın üzderinde ki 1 tane isterse Custom sıvı soğutmalı 3090 Ti olsun baş edemez haliyle anakartın üzerinden temiz 5 slot olacak ki sırf 3'ü ekran kartı ve 3 tane 4K performans monitörün + Full ayarlarda oyunların hakkını versin..

yani bu bağlamda bu işlerde daha önce sli quad vs deneyimlemiş arkadaşlar; baba şu anakartlar harici zaten 2 tane 3 tane 4 tane ekran kartı koyabileceğin anakart yok, her üst seviye ekran kartın 1 monitörünü babalar yönetir sıvı soğutma ile de sıcaklığı denge de tuttun mu 3 monitör de gerek fullhd gerek uhd panel özelliklerin ne ise örnek 360hz de 0.5ms/ 165z 2ms gecikmeli ver çoşkuyu oyunlara..

budur yani arkadaşlar :) yoksa hadi iskender 12 eylül gelecek hadi iskender rtx 4000 gelecek hadi iskender şu gelecek dersek biz sistem toplayamayız :)

Son düzenleme:
Yani demek istediğim o, ne kadar fikir alışverişinde bulunsakta havada kalacaktır. Burada 10 kişiysek en fazla böyle bir kombine sahibi olan 3 kişi çıkar diye düşünüyorum. Onlarından çoğu Full HD, 2K monitör kullanırlardır. Birebir sahip olan var mı bilmiyorum, varsa şansınıza artık. Çünkü bu kombin senin de dediğin gibi Türkiye şartları için çok pahallı. 3 tane 4K monitör diyorsunuz. AAA oyunlarda sistem kriz geçirir onda. : ) O yüzden dedim ya bir uzmandan destek alın( teknoloji müdürü ; ) ) (misal İtopya, Youtube'de ModArt PC vs artık nasıl bağlantı sağlayacaksınız size kalmış. :) ) Ben olsam, kendime böyle bir fantazi kombini dizsem kasayı sağlam dizdikten sonra ekran kartını 4000 serisi beklerdim. Sonra bir monitör bir ekran kartı, bir monitör bir ekran kartı şeklinde giderdim şahsen.

Geri
Yukarı