3100 TL telefon önerisi

Bütçe
2500-3100 TL

ciri_88

Hectopat
Merhabalar. Fazla oyun oynamıyorum. Benim için stabillik veya topluluk ROM'ları desteğinin fazla olması önemli. Ve uzun süre kullanabilmek için donanım kısmı 3-4 sene götürecek kadar güçlü olmalı. Tabii malzeme kaltiesi de iyi olmalı. Ayrıca telefonu devamlı olarak en karanlık halde kullanıyorum, "her zaman açık ekran" özelliğini de bayağı hoş. Ve görüntü kalitesi de iyi olduğu için AMOLED ekran benim için daha önemli.

Biraz araştırdım ve aşağıdaki telefonlar arasında kaldım. Diğer konuları gezmeme rağmen tam bir modelde karar kılamadım. Bu modeller arasından hangisi iyidir? Ya da bunlardan daha iyisi bu bütçeye var mıdır?

• POCO X3 NFC (oyun odaklı olarak geçiyor bu ama malzeme kalitesi iyi değilmiş ve ekranı IPS)
  • TCL 10 Plus (ekran altı parmak izi ve AMOLED kavisli ekran ile bayağı hoşuma gitti ama markanın bilinmezliği çok çelişkiye düşürdü. Ve tabi arka kamera tasarımı hoş gözükmedi gözüme.)
  • POCO M3 Pro (aslında testlerde ve incelemelerde X3 modeli daha iyi olarak geçiyor ancak kararsız kaldım.)
  • Oppo A73 (AMOLED ekran ile hoş bir cihaz ancak arka tasarımını zerre sevmedim.)
Düşündüğüm modeller bunlar ancak karasız kaldım. Farklı önerilere de açığım. Yazılımı gerekirse kendim hallederim çok önemli değil. Şimdiden yardımlar için teşekkürler.

Samsung M21 tasarımını sevmedim. TCL 10 Plus ve Oppo A74 arasından hangisini önerirsiniz? Piyasadaki bu fiyata bandına en iyi AMOLED ekranlı cihazlar saydıklarınız mı?

Bildiğim kadarıyla TCL 10+ daha kaliteli bir AMOLED ekrana sahip.

TCL telefon pazarında yeni bir marka ama yıllardır televizyon ve ekran üretimi konusunda gayet iyi ve bilinen bir marka.
Hocam bence almayın bilindik bir marka alın ve Oppo Türk markası herkes bu bütçede Oppo A74 öneriyor zaten bu arada büçeyi 4000 TL'ye çıkarabilirseniz Samsung A52 öneririm.

Oppo Türk markası değil.
Ve TCL sadece telefon pazarında yeni, onun dışında bilindik bir marka.

TCL telefon pazarında yeni bir marka ama yıllardır televizyon ve ekran üretimi konusunda gayet iyi ve bilinen bir marka.

Oppo Türk markası değil.
Opponun türk markası olduğunu sanıyordum öyle birşey duymuştumda neyse.

Hocam bence almayın bilindik bir marka alın ve Oppo Türk markası herkes bu bütçede Oppo A74 öneriyor zaten bu arada büçeyi 4000 TL'ye çıkarabilirseniz Samsung A52 öneririm.

Maalesef 4000 TL benim için çok pahalı. Ayrıca bildiğim kadarıyla Oppo'nun Türkiye'de fabrikası var ama Çinli bir firma.

Oppo Türk markası değil.

Peki hangisi performans olarak daha iyidir? A74'teki 662 daha iyi bir işlemci olarak gözükmesine rağmen, TCL 10 Plus 665 işlemci ile daha yüksek AnTuTu (v8) puanı almış. Ve A74 RAM'i 4+3 ancak 3 GB RAM sanal olduğu için normal RAM kadar performanslı değilmiş. TCL ise 6 GB normal RAM'e sahip.

Yeni konular

Geri
Yukarı