Çözüldü 32 Bit sistem 64 Bit olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

türkishlokum

Centipat
Arkadaşlar benim bilgisayarım bilgisayar özelliklerine bakınca X64 yazmıyor yani 64 Bit desteklemiyor ama işlemcimi Intel'in sitesine bakınca 64 Bit destekler yazıyor. Geçende bilgisayarımı Windows 10 yaptım ve mavi ekran hatası aldım. Ama yapmadan önce 32 Bit'di yapdıktan sonra 64 Bit oldu. Ben bilgisayarımı Windows 10 yapmadan nasıl 64 Bit yaparım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sisteminiz 64 bit destekliyor. Windows 7, 8.1 veya 10 istediğiniz sürümün 64 bitini kurabilirsiniz.
Sisteminizde SSD yoksa Windows 7 64 bit kurun derim.
Sistemim:
Sistem: Intel (r) Core (tm) i5 CPU m 430 @ 2.27GHz.
4 GB RAM drr3.
320GB.
Windows 7.
GT330M 128 Bit 342.01/2016 1GB.
DİRECTX/9.
Sisteminizin tam özellikleri nedir?
Ama herkes Windows 10 kurarak yapıyor.nasıl yapıldığını söylermisin ve benimki uyumlumu sistemim yukarda.
Windows 10 yüklemek zorunda değilsiniz; Windows 7, 8.1 sürümlerini de deneyebilirsiniz. Ama sisteminizin tam özelliklerini bilmeden bir şey diyemeyiz.

Format atmadan 64 bit yapmayı soruyorsanız yapamazsınız.

Sisteminiz 64 bit destekliyor. Windows 7, 8.1 veya 10 istediğiniz sürümün 64 bitini kurabilirsiniz.
Sisteminizde SSD yoksa Windows 7 64 bit kurun derim.

Peki nasıl 64 Bit yapacağımı söyler misiniz veya önerdiğiniz bir video var mı? Varsa lütfen Windows 10 yapmadan kurulumunu gösterin.

@türkishlokum Sıfırdan format atmanız gerekli. İnternetten Windows 7 Ultimate 64 bit .iso indirip Rufus programı ile bir USB belleğe yazıp ardından format atabilirsiniz. 64 bit için Windows 10 kurmanıza gerek yok. Windows 7 format atmanın videolu anlatımı Youtube'da mevcuttur fakat iso yazma işlemi benzer olduğundan Technopat'ın videosunu bırakıyorum buyrun:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı