32" ekran çok mu büyük?

Monitörün oturduğunuz alana uzaklığı çok önemli yoksa ekranı tek parça göremeyip sürekli sağa sola kafanızı çevirmek zorunda kalırsınız. Birde çözünürlüğü ne? 1080p 27 inç'ten sonra piksel sayılacak hale geliyor. Hatta kendi monitörüme çok yakından bakarsam pikselleri görebiliyorum(27 inç). Geçici olarak kullanın ama sürekli tavsiye etmem.

Monitörün oturduğunuz alana uzaklığı çok önemli yoksa ekranı tek parça göremeyip sürekli sağa sola kafanızı çevirmek zorunda kalırsınız. Birde çözünürlüğü ne? 1080p 27 inç'ten sonra piksel sayılacak hale geliyor. Hatta kendi monitörüme çok yakından bakarsam pikselleri görebiliyorum(27 inç). Geçici olarak kullanın ama sürekli tavsiye etmem.

27 inç 1080p kaç cm den bakınca pikselleri görebiliyorsun ?

Merhabalar,
Ben yeni bir sistem topladım ama şu an monitör almadım onun yerine bizim eski TV'yi kullanmaya karar verdim.
Biraz önce deneyeyim dedim ama bana biraz büyük geldi.
Eskiden laptop kullandığım için küçük ekrana alışığım, 15.6" gibi.
Sizce biraz kullanırsam alışır mıyım yoksa başka bir monitör almak mı daha mantıklı?

Ekran büyük gelebilir ama en azından monitör alana kadar sizi idare etsin. Dandik bir monitör alacağınıza kısa bir süre TV ile idare ederek daha iyi bir monitör düşünülebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı