32 GB Kingston CL11 2400 MHz iyi midir?

İktisad'ın temel kavramlarından biri: insan ihtiyaçlarının sonsuz olmasıdır :)

Diyelim ki; zengin dedemden bana büyük bir kaldı ve bende gidip Lamborghini Gallardo aldım. Kontağı çevirdim, gaza bastım Konya'dan İzmir'e gidiyorum. Bu araba ortalama 325-350 km civarında hız yapıyor. Müthiş bir hız ama Konya-İzmir arası çift yönlü yol, bu sürati yapmama izin vermiyor; çünkü yollar bozuk.

EVGA Classified SR-2, çift Xeon işlemci, 48GB bellek ve 3 adet GTX 780'li bir sistemi kim istemez?

En iyisini aldıktan sonra verimli şekilde kullanmayacağınızı düşünürsek, o zaman en iyisi pek işe yaramaz :)

Ama o lamborghini'nin havası yeter :D ... Varmı ? var , mantığıda var :D ...
Valla sayın abicim , elimde 850tl ram parası var ... Anakartım 2400mhz destekli ... Bana ''git şunu al fazla konuşma'' de , bir daha ram'da sormayayım :D ... Pazartesi günü bileşenlerin fotoğraflarını yükleyeyim olsun bitsin :D ... Birde windows 7 mi ? 8 mi ? var :D ...

Ama o lamborghini'nin havası yeter :D ... Varmı ? var , mantığıda var :D ...Valla sayın abicim , elimde 850tl ram parası var ... Anakartım 2400mhz destekli ... Bana ''git şunu al fazla konuşma'' de , bir daha ram'da sormayayım :D ... Pazartesi günü bileşenlerin fotoğraflarını yükleyeyim olsun bitsin :D ... Birde windows 7 mi ? 8 mi ? var :D ...
Havasını bir yere bırakırsak; Gallardo'yu Almanya otobanlarında yada yarış pistlerinde kullanmanın mantığı vardır. Çünkü makine hızlıdır :)

Bu bellekler yeterlidir:

http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/...u-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=62857

En iyilerinden olsun derseniz:

VATAN COMPUTER - CORSAIR - 16GB (2x8GB) Dominator&Platinum DDR3 2400MHz CL10 Dual Channel Ram - Ram

İşletim sistemi: Win 8.

Tişikkirlir :D ... Hemen sorayım ... Sordum bile :D ...
[h=1]CORSAIR 16GB (2X8GB) VENGEANCE PRO DDR3 2400MHZ CL10[/h]508tl ...

[h=1]CORSAIR 16GB (2X8GB) DOMINATOR&PLATINUM DDR3 2400MHZ CL10 DUAL CHANNEL[/h]
680tl ...

İkiside stokda yok ama :D ...
Vatan'da arkadaşım çalışıyor ... Beklersen bir hafta getirtirim diyor ...

İşlemci için önerilen bellek hızından yüksek hızlar oyun performansında pek fark yaratmaz. Fakat düşük olursa biraz performans düşüklüğü olabilir. Önerilen bellek hızları neler derseniz.
AMD FX : 1866 MHz'lik ram İntel : 1600 MHz ram. DDR4 son 2013'ün son çeyreğinde gelecek diye biliyorum. Mirkan sen ile Haluk Sekendiz'in diyaloğu şuna benziyor.

+ Knk 4 GB HD 7870XT aldım.
- Neden 4 GB aldın ? Sen ne 1'den fazla monitör kullanıyon ne de render yapıyorsun. Ne işine yarayacak ?
+ Ama 4 GB'tın havası başka. :D

2400 MHz almana hayır demedim fakat şimdi de şöyle yapsan daha iyi olur diyorum.

Ramler: VATAN COMPUTER - GSKILL - 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram - Ram

Ekran kartı: VATAN COMPUTER - ASUS - GTX690 GDDR5 4GB 512Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

Yada: VATAN COMPUTER - ZOTAC - GTX Titan GDDR5 6GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart

GTX 690 > GTX Titan

Hocam sen Asus GTX780 alacaksın keyfine bakacaksın. Şu an için SLI seçeneğini seçmene gerek yok, çünkü Haluk Bey'inde dediği gibi çoklu ekran veya o tarz bir kullanımda SLI işine yarayacaktır. Baktın ilerde bir tane daha GTX780 alıp pekala SLI yapabilirsin. Benim tavsiyem bu olur.

Bakıcaz kısmet ...

- - - Güncellendi - - -

GTX 780'i gözün kapalı alabilirsin. Arkadaşların demek istediği eğer RAM'leri daha almadıysan 8 GB 1866 MHZ alıp GTX690 gibi daha yüksek bir karta para harcayabilirsin. Tabii yanlışım yoksa almışsınız RAM'leri. :) Bu arada noktalama kurallarına biraz daha dikkat edelim. :) Mesela üç nokta (...) sonrası smiley [ :) ] kullanalım.

RAM'leri iade ettim... Bu noktalar eroin gibi... Bırakamıyorum... :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı