32 GB RAM 15.5 GB Kullanılabilir Hatası

XsmoKe

Hectopat
Daha fazla  
PC'de 32 GB RAM olması ve PC bunun 15.5GB kullanılabilir göstermesi. Denediğim yöntemler:
Win 8.1 pro 64x
Msconfig
BIOS update
BIOS remapping
Format
RAM slotlarinin temizlenmesi
Buna rağmen sonuç alamadım.

Crosshair RAM var 1600'lük 4x.
2x RAM taktığımda bu kez kullanılabilir 7 küsur gösteriyor.
Anakart: Asus M5A97 R2.0
BIOS ekranında 16 GB RAM gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem RAM'i tam mı görüyor yani toplam 32 deyip kullanılabilir mi 16 diyor? Tek RAM takıp bütün slotların çalışabilirliğini kontrol edip görev yöneticisinden RAM bölümünün resmini atar mısın?

Sistem RAM'i tam mı görüyor yani toplam 32 deyip kullanılabilir mi 16 diyor? Tek RAM takıp bütün slotların çalışabilirliğini kontrol edip görev yöneticisinden RAM bölümünün resmini atar mısın?

Bu şekilde 1.ve 4. RAM slotları diğerleri ile aynı değerleri gösteriyor kalabalık olmaması nedeni ile 1 ve 4 ü aldım.

RAM'leri 1 ve 3 slotlarına takmayı deneyin.
Denedim maalesef aynısı 4 tane ram var 2 sini çıkartıp 2sini denedim olmadi 16 gb olarak taktım bu kez 7.90 göster di

Sorunu Çözdüm arkadaşlar anakartın üstündeki 32GB olayına kanmayın 4x4 8 toplam 16 GB RAM olarak crosair Ram leri destekliyormuş Kingston 8x8 16 GB toplam 32GB RAM olsaymış 32 GB olarak görebilirmişim sorun uyumsuz RAM takılması sizde öyle bisi yapacaksanız anakartın bellekler kısmındaki pdf dosyasını indirip oradan BKNZ. Konu kilit alabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı