32 GB RAM için Gigabyte GA-A320M-H anakart değişmeli mi?

megu

Hectopat
Şu anda 16 GB 2x8 RAM'im var RAM'imi arttırmak istiyorum ama ana kartım 3200MHz'e kadar destekliyor ve 2 RAM slotu var. Sizce RAM arttırmadan önce anakartı arttırmalı mıyım? Arttırmam gerekiyorsa ne öneririsiniz?

Ana kartım:
(Bu olmayabilir ama A320 olduğuna eminim)

Sistemim:
RX580 8 GB.
Ryzen 5 1600.
Gigabyte A320.
2x8 GB RAM.

Şu anda 16 GB 2x8 RAM'im var RAM'imi arttırmak istiyorum ama ana kartım 3200MHz'e kadar destekliyor ve 2 RAM slotu var. Sizce RAM arttırmadan önce anakartı arttırmalı mıyım? Arttırmam gerekiyorsa ne öneririsiniz?

Ana kartım:
(Bu olmayabilir ama A320 olduğuna eminim)

Sistemim:
RX580 8 GB.
Ryzen 5 1600.
Gigabyte a320.
2x8 GB RAM.

Neden RAM'i 32 GB yapmayı istiyorsunuz ve anakart için bütçeniz ne kadar.

Neden RAM'i 32 GB yapmayı istiyorsunuz ve anakart için bütçeniz ne kadar.

Bütçe konusunda, gerekli şartları karşılayan en uygun fiyatlı anakart hangisi ise onu alacağım hocam. Piyasayı bilmediğim için parçaya göre bütçeyi ayarlayabilirim ama ne kadar ucuza alırsam o kadar iyi olur tabii.

Adobe After Effects gibi programları için arttırmak istiyorum. Programı açtığımda arkadaki bütün programları kapatmak istemiyorum. Onun dışında 16 GB yavaş yavaş yetmemeye başlayacaktır.

Bütçe konusunda, gerekli şartları karşılayan en uygun fiyatlı anakart hangisi ise onu alacağım hocam. Piyasayı bilmediğim için parçaya göre bütçeyi ayarlayabilirim ama ne kadar ucuza alırsam o kadar iyi olur tabii.

Adobe After Effects gibi programları için arttırmak istiyorum. Programı açtığımda arkadaki bütün programları kapatmak istemiyorum. Onun dışında 16 GB yavaş yavaş yetmemeye başlayacaktır.

Hocam bu aralar AM4 soket anakart fiyatları 1 tık artı ileride işlemci değiştirmeyi düşünüyorsanız anakart alabilirsiniz ama düşünmüyorsanız RAM alabilirsiniz tercih sizin.

Geri
Yukarı