32 GB RAM önerisi

Ekrem1572

Centipat
Yer
Turkey Istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
● Ekran Kartı: Power Color RTX 3070Tİ 8GB

■ İşlemci: AMD Ryzen 5 5500

● Anakart: MSI MAG B550 Tomahawk

■ Ram: Patriot Viper Steel RGB 32GB DDR 4 3733 Mhz O.C

● M2 Ssd: Samsung 980 Pro 512 GB

■ M2Ssd: Mld M300 1TB

●HDD: Seagate Baracuda 2 TB 7200 rmp

■ Sata Ssd: 128 GB WD Green

● Kasa: Corsair Spec Delta ARGB

■ Psu: Corsair 650 Watt
Meslek
Öğernci-Al sat Akvaryum Balık Üretimi.
Bilgisayarımda 2x8 HyperX Predator RAM var 16 GB 32 yapmak istiyorum ama pradatör fiyatları şu an pahalı ve piyasada yok. Şu an cuma indirimleri var Corsair satın alma radarımda önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

bu bilgi alıntıdır​

RAM desteği:

Bellek türleriDDR4-3200
Hafıza boyutu128 GB
Maks. Bellek Kanalları2
ECC DesteğiEvet
AMD Ryzen 5 5500, 3200MHz bellek frekansına sahip DDR4 RAM'ı destekleyebilir. Bu AMD Ryzen 5 5500'ün maksimum bellek desteği 128 GB RAM'dir. Maksimum bellek kanalı desteği 2 RAM kanalıdır. Maksimum bellek bant genişliği de inanılmaz derecede hızlı olan 47,68 GB/sn'dir.

3200 MHz 2x8 alırsanız işinizi görecektir bilinmeyen markalardan almamaya özen gösterin.
Kaliteli-bilindik markalarda uyum sorunu yaşama ihtimaliniz çok düşüktür. Eğer bir sorun yaşarsanız bile iade yapabileceğiniz bir platformdan alışveriş yapın.

İndirimli ürün olarak önerebileceğim bir şey yok ama bazı kartlarda kampanyalar oluyor(hediye para vs) kampanyalı kartlardan kullanırsan indirim olabilir.

Sanırım piyasadaki en ucuz 2x8 bu cimri.comdan baktım tanesi 505 TL.

Satıcı güvenilir mi bilmem ama.

Son durumdan haberdar edin iyi sosyaller.

Son düzenleme:

bu bilgi alıntıdır​

RAM desteği:

Bellek türleriDDR4-3200
Hafıza boyutu128 GB
Maks. Bellek Kanalları2
ECC DesteğiEvet
AMD Ryzen 5 5500, 3200MHz bellek frekansına sahip DDR4 RAM'ı destekleyebilir. Bu AMD Ryzen 5 5500'ün maksimum bellek desteği 128 GB RAM'dir. Maksimum bellek kanalı desteği 2 RAM kanalıdır. Maksimum bellek bant genişliği de inanılmaz derecede hızlı olan 47,68 GB/sn'dir.

3200 MHz 2x8 alırsanız işinizi görecektir bilinmeyen markalardan almamaya özen gösterin.
Kaliteli-bilindik markalarda uyum sorunu yaşama ihtimaliniz çok düşüktür. Eğer bir sorun yaşarsanız bile iade yapabileceğiniz bir platformdan alışveriş yapın.

İndirimli ürün olarak önerebileceğim bir şey yok ama bazı kartlarda kampanyalar oluyor(hediye para vs) kampanyalı kartlardan kullanırsan indirim olabilir.

Sanırım piyasadaki en ucuz 2x8 bu cimri.comdan baktım tanesi 505 TL.

Satıcı güvenilir mi bilmem ama.

Son durumdan haberdar edin iyi sosyaller.

Mesela bir tane 8 alsam 24 GB kullanabilirsiniz 3 kanal.

@Paper.C yani farklı bir modelde aynı CL ve MHz'e sahip RAM'ler kullanabiliriz hocam.

Son düzenleme:

Bazı anakartlar Dual channel+Single channel olabiliyor hepsi Single da olabilir Single olursa çok farkı hissetmezsin çünkü zaten yeterince fazla bellek takılı olacaktır bilgisayarında ileriki bir zamanda takviye yaparsın öyle olursa.

@Paper.C yani farklı bir modelde aynı CL ve MHz'e sahip RAM'ler kullanabiliriz hocam.

Genel olarak öyle 3200 MHz CL 16 bir RAM takılı sonra sisteme 3600MHz 16 CL başka bir RAM taktınız 3600 olan kendi hızını 3200 olarak ayarlıyacaktır ayarlamazsa siz BIOS içinden kolayca ayarlarsınız. Yani mümkünse aynı CL değerlerinde alın MHz değerleri daha yüksek olabilir düşük olursa 3200 ve 3000 taktınız 3200 olan 3000 hızda çalışır. Ya da CL 17 taktınız 16 olan 17 hızda çalışır gibi gibi.

RAM'lerde uyum sorunu olabilir maalesef hala tam olarak bu uyum sorununu çözemediler ama bu risk minimum bir risk kaliteli markalardan RAM aldıysanız.

Son düzenleme:
Bazı anakartlar Dual channel+Single channel olabiliyor hepsi Single da olabilir Single olursa çok farkı hissetmezsin çünkü zaten yeterince fazla bellek takılı olacaktır bilgisayarında ileriki bir zamanda takviye yaparsın öyle olursa.

Genel olarak öyle 3200 MHz CL 16 bir RAM takılı sonra sisteme 3600MHz 16 CL başka bir RAM taktınız 3600 olan kendi hızını 3200 olarak ayarlıyacaktır ayarlamazsa siz BIOS içinden kolayca ayarlarsınız. Yani mümkünse aynı CL değerlerinde alın MHz değerleri daha yüksek olabilir düşük olursa 3200 ve 3000 taktınız 3200 olan 3000 hızda çalışır. Ya da CL 17 taktınız 16 olan 17 hızda çalışır gibi gibi.

RAM'lerde uyum sorunu olabilir maalesef hala tam olarak bu uyum sorununu çözemediler ama bu risk minimum bir risk kaliteli markalardan RAM aldıysanız.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ay başı muhtemelen yine Kingston HyperX aynı model olmasa bile aynı CL ve MHz'e sahip bir RAM alacağım böylece bir sorun kalmamış olur tekrar teşekkür ederim iyi günler.

AMD Ryzen 5 5500, 3200MHz bellek frekansına sahip DDR4 RAM'ı destekleyebilir.

Ufak bir düzeltme yapayım 3600 MHz ve üstünde hızlarda da çalışabilir bu yorumu yazdığım zaman her şeye hakim değildim(ki ben yazmadım bilgi alıntı ama yanlış bilgi alıntılamışım) hala değilim ama yanlış bir söylemde bulunduğumu biliyorum özür dilerim.

Geri
Yukarı