Çözüldü 32 GB RAM'in 16 GB RAM'i Donanıma Ayrılmış

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arhus

Femtopat
Geçen gün bilgisayarıma format attım bunu yaparken de ekstradan bir SSD taktım. Sonra Windows 10 64 Bit versiyonunu kurdum ve her şeyi kontrol ederken 32 GB RAM'ın 16'sı donanıma ayrılmış gözüküyordu, ve yaklaşık 4 5 saattir aralıksız bu dandik probleme bir çözüm arıyorum. Neredeyse her şeyi denedim ama belki görmediğim bir çözüm vardır. bu arada format atmadan önce 32 GB RAM'ın hepsi kullanımdaydı.

Sistemim:

MSI X370 Krait Gaming (BIOS son sürümde)
AMD Ryzen 7 1800X.
MSI NVIDIA GeForce GTX1070.
HyperX Fury Black 2133MHz (2x16)
Corsair CS750M.
WD 240GB SSD.
WD 1TB HDD 7200RPM.
WD 1TB HDD 7200RPM.
(Driver'ı olan her şeyin Driver'ını indirdim ama değişen hiçbir şey yok.)

Kaynak İzleyicisi 13.07.2020 19_39_15.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu konudaki olay da olabilir.
O yüzden olacağını sanmıyorum.

Sizin sanmamanız problemin bu olmayacağı anlamına gelmiyor. Farklı sitelerde sorunu bu şekilde çözdüğünü yazan insanlar var.
Zaten önceden 32 gb ta kullanımdaydı diye belirttim ya yazılımsal ya da işlemci soğutucusuyla alakalı onuda gevşetiyorum şuan.

Yazılımsal olarak bir problem olup olmadığını kontrol etmenin en iyi yolu sfc /scannow ile dosya bütünlüğünü kontrol etmek olacaktır sanırım.

Bu konudaki olay da olabilir.
BEN O VAVIEN İN V SİNİ YERIM :D Soğutucudaymış problem gevşettim biraz kendine geldi teşekkür ederim hepinizin yardımı için.

Geri
Yukarı