32 inç Curved monitör tavsiyesi

Bütçe
2.5k - 4k
32" için 1080p kötü olur. Pikselleri sayarsınız.

Öyle çılgın fantezisi yoksa alınabilir gibi gibi.

Bakmanızı tavsiye ederim.
niye boynu zürafa gibi

Güzel fakat IPS ekran olamaması üzdü.

Burada AOC marka IPS özelliği var mı acaba ?
Sondaki LG güzel ama 75 Hz 😔

Bakmanızı tavsiye ederim.

Bunu bende gördüm Full HD 32 inç için nasıl acaba onu bilmiyorum onun dışında panel tipleri hakkında bilgim yetersiz acaba IPS ekran mı?
32 inç olması çok mu önemli değilse güzel önerilerim var.

Ben oyun için falan değil benim Webmaster'lık o yüzden çoklu ekrana ihtiyacım var 17" var bir tane bunu da 32" ikiye bölersem 3 ekranmış. Gibi kullanırım diye düşündüm ama 27inç bende bayağı iyilerini gördüm 1.650'ye gördüm bir tane ama Curved değildi yoksa o fiyata kaçırılmaz bence.

Bunu bende gördüm Full HD 32 inç için nasıl acaba onu bilmiyorum onun dışında panel tipleri hakkında bilgim yetersiz acaba IPS ekran mı?
32" için 1080p biraz tuhaf olur. En az 2K daha iyi olur gibi. Ayrıca IPS doğrudan ekranın karşısında oturan bir insan için fazla fark etmiyor. Sağ, sol, yukarı veya aşağıdan açılı bakarken ekranın kararmasını bir ölçüde engelliyor. Sol yukarı çapraz açıdan bakarken mesela etkili değil. Ayrıca imkan varsa HDR öneririm.

32" için 1080p biraz tuhaf olur. En az 2K daha iyi olur gibi. Ayrıca IPS doğrudan ekranın karşısında oturan bir insan için fazla fark etmiyor. Sağ, sol, yukarı veya aşağıdan açılı bakarken ekranın kararmasını bir ölçüde engelliyor. Sol yukarı çapraz açıdan bakarken mesela etkili değil. Ayrıca imkan varsa HDR öneririm.

Yani bilmiyorum gerçi hiç test etme imkanım olmadı ama araştırmalarıma göre LED+IPS ekran veya sadece IPS ekran renk canlılığı bakımından çok zengin dediler bana da bir nevi +(artı) özellik olur.

Yani bilmiyorum gerçi hiç test etme imkanım olmadı ama araştırmalarıma göre LED+IPS ekran veya sadece IPS ekran renk canlılığı bakımından çok zengin dediler bana da bir nevi +(artı) özellik olur.
IPS mutlaka artı tabii. Bütçede sıkıntı yoksa IPS tercih edebilirsin.

IPS mutlaka artı tabii. Bütçede sıkıntı yoksa IPS tercih edebilirsin.

Hocam 1k-2K fark edecekse VA daha + olur bence ama maksimum bütçem 4K.

Ben IPS tikini es geçip buna odaklandım var mı bundan daha uygunu veya indirime girerse 1-2 ay beklerim çünkü 1 Mart'ta 2.5k ya kadar inmiş beklesem tekrar düşer mi?

Son düzenleme:
Hocam 1k-2K fark edecekse VA daha + olur bence ama maksimum bütçem 4K.

Ben IPS tikini es geçip buna odaklandım var mı bundan daha uygunu veya indirime girerse 1-2 ay beklerim çünkü 1 Mart'ta 2.5k ya kadar inmiş beklesem tekrar düşer mi?
Sözümü geri alıyorum. Eski monitörüme bakıyorum da çok fark varmış gerçekten. Geçenlerde monitör değiştirdim. Philips 22" LED monitör vardı Samsung 27" IPS HDR bir monitör almıştım. Akşam denemek için YouTube'dan bir video izledim. Şimdi eski monitörde aynısını seyrediyorum da dehşet fark var arada. IPS monitörde ekrandan fırlayacak gibi görünüyor herşey. Elini uzatsan dokunacakmışsın gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı