32 inç monitör tavsiyesi

Cellat87

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Monitör alacağım. 32 inç düşünüyorum lakin kararsız kaldım, 2 model arasında kaldım ve bunlara ek olarak Monster markasının yeni çıkardığı monitörü de hoşuma gitti ama 27 inç. Kafam karıştı iyice. Sizlerden öneri alabilir miyim acaba? Şimdiden teşekkürler.

32 inç olan modeller.

Monster olan model.

.

Uzaktan kontrolcü ile oyun oynayacaksan ikisi de olur. Onun dışında 24'' üzeri 1080P monitörde oyun sırasında oynamak yerine piksel sayarsın. Rekabetçi oyun oynuyorsan eğer 1080P'de 24'', daha büyük monitörlerde en az 2K çözünürlük tercih etmek gerek.

Uzaktan kontrolcü ile oyun oynayacaksan ikisi de olur. Onun dışında 24" üzeri 1080P monitörde oyun sırasında oynamak yerine piksel sayarsın. Rekabetçi oyun oynuyorsan eğer 1080P'de 24", daha büyük monitörlerde en az 2K çözünürlük tercih etmek gerek.

Bu fikre katılmıyorum. 1080P için en fazla kabul edilecek değer 27"dir. Ancak "pikselleri sayarsın" lafına katılmıyorum. Kendimde 27 inch monitör kullanıyorum ve böyle bir durum söz konusu bile değil. Ancak bu durumu 32 inch için yaşaması çok büyük ihtimal. 32 inch gibi bir ekran için en az 2K zorunluluktur bence.

@Ek01000 ortama 40 CM uzaklıktan PUBG, PUBG Lite gibi duruyor 27'' monitörde. Uzaktan rekabetçi oyunları oynayıp becerebilen varsa 27'' veya daha üstü de sıkıntı olmaz. Böyle durumlarda en temizi bir teknoloji markete gidip karşılaştırma yapmak. Ben öyle yaptım.

@Ek01000 ortama 40 cm uzaklıktan PUBG, PUBG Lite gibi duruyor 27" monitörde. Uzaktan rekabetçi oyunları oynayıp becerebilen varsa 27" veya daha üstü de sıkıntı olmaz.

27" üstü 1080P için kabul edilemez ancak 27"de dediğiniz gibi oturuş pozisyonunda büyük etkeni var. Ancak rekabetçi oyunlarda öne doğru eğilip kullandığım zamanlarda bile böyle bir durum yaşamadım. Belki siz yaşadığınız için yazıyorsunuz. Haklılık payınız var.

Konuya gelirsek eğer güçlü bir ekran kartınız yoksa 2K almamanız daha sağlıklı. Eğer 2K ekran kartınız yoksa (RX5700 ve üzeri veya RTX 2070 ve üzeri) bence 1080P 27inch bir monitör alın.

Tabii en önemli unsur sistemin hangi çözünürlükte ne kadar performans vereceği. Yoksa herkes 4K ve büyük ekranda oyun keyfi ister. :)

Sistem özellikleriniz ve bütçenizi belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı