32" monitör vs 27" monitör

karambyte

Kilopat
Merhabalar, arkadaşıma monitör bakiyordum sanırım Monster 32" alacak. Şimdi kendime de bakiyorum bütçem 2.500. 32" büyük gelir mi? Ders, film arada oyun için kullanmayı düşünüyorum. 32" alacaktım da bu bütçeyle satılan 32 inçlerde hep bir sorun oluyor. Monster ayrond 32" mesela. Sizce sorunsuz bir 27" mi yoksa 32" tavsiyeniz var mıdır? 2K, 144Hz ve üstü 1ms arıyorum.

Merhabalar, arkadaşıma monitör bakiyordum sanırım Monster 32" alacak. Şimdi kendime de bakiyorum bütçem 2.500. 32" büyük gelir mi? Ders, film arada oyun için kullanmayı düşünüyorum. 32" alacaktım da bu bütçeyle satılan 32 inçlerde hep bir sorun oluyor. Monster ayrond 32" mesela. Sizce sorunsuz bir 27" mi yoksa 32" tavsiyeniz var mıdır?
Çözünürlüğe bağlı Bi durum 1080p için ikiside olmaz.
En az 2K çözünürlük olmalı gerisi önemli değil istediğinizi alın.

1080p için 27 uygun. Bence 32 biraz fazla 27 yeterli. Kendim 27 1080p 165 hz monitör kullanıyorum ve insanlardan duyup 1080p 27 de yetmez diyenlere de aldırma gayet yetiyor.
Bende 27 inç 1080P olarak kullanıyorum bazı monitörlerde gerçekten güzel oluyor bende memnunum ama bazıların pixelleşme sorunu oluyor o yüzden öyle yazdım.

Merhabalar, arkadaşıma monitör bakiyordum sanırım Monster 32" alacak. Şimdi kendime de bakiyorum bütçem 2.500. 32" büyük gelir mi? Ders, film arada oyun için kullanmayı düşünüyorum. 32" alacaktım da bu bütçeyle satılan 32 inçlerde hep bir sorun oluyor. Monster ayrond 32" mesela. Sizce sorunsuz bir 27" mi yoksa 32" tavsiyeniz var mıdır? 2K, 144Hz ve üstü 1ms arıyorum.
32'' çok büyük 27'' gayet uygun

Öncelikle söylediğin gibi en mantıklısı gidip bakmak. Fakat evde masanda otururken 32" monitör boyutunda bir karton kesip karşına koy bir incele, mevcut oturma düzeninde monitör ile aranda olan göz mesafene bak, mağazada incelerken bu mesefeyi göz önünde bulundurup bak.

Öncelikle söylediğin gibi en mantıklısı gidip bakmak. Fakat evde masanda otururken 32" monitör boyutunda bir karton kesip karşına koy bir incele, mevcut oturma düzeninde monitör ile aranda olan göz mesafene bak, mağazada incelerken bu mesefeyi göz önünde bulundurup bak.
Haklısınız o şekilde yaparim. Masa eni 75cm şuan 24" kullanıyorum. Onu TV olarak mutfağa koyacağım uydu alıp. Kendime 32" alacaktim ama tek seçenek monster monitördü. 27" alırsam seçenek çok.

Sağlık açısından 32 inch bence daha iyi. Bilgisayara uzun süre bakmaktan boyun kaslarında problemler çıkabiliyormuş. Büyük olursa boyun kaslarını sağa sola bakınca daha fazla oynatacaksın.

Büyük geniş bir masan varsa 32 inch tercih edebilirsin. Monitöre daha uzaktan bakacaksın, gözlerin daha az şiddette ışığa maruz kalacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı