3200 MHz RAM ile 2666 MHz RAM uyumlu olur mu?

Alihn

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, 8 GB RAM bulunan laptopuma RAM takviyesi için 8 GB RAM daha almıştım. İnternetten araştırdığım kadarıyla laptop Max 2666 MHz RAM destekliyordu ve ben de böyle bir RAM aldım. Fakat yeni RAM'i takmak için içini açtığımda içinde bulunan RAM'in 3200 MHz olduğunu gördüm. Sizce ben yanlış mı araştırdım internetten yoksa laptopa fazladan MHz'li RAM takma ihtimalleri var mi? Bir de yeni aldığım RAM 2666 MHz olduğundan eski RAM'le Dual channel olur mu? Yoksa RAM'i iade mi etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, 8 GB RAM bulunan laptopuma RAM takviyesi için 8 GB RAM daha almıştım. İnternetten araştırdığım kadarıyla laptop Max 2666 MHz RAM destekliyordu ve ben de böyle bir RAM aldım. Fakat yeni RAM'i takmak için içini açtığımda içinde bulunan RAM'in 3200 MHz olduğunu gördüm. Sizce ben yanlış mı araştırdım internetten yoksa laptopa fazladan MHz'li RAM takma ihtimalleri var mi? Bir de yeni aldığım RAM 2666 MHz olduğundan eski RAM'le Dual channel olur mu? Yoksa RAM'i iade mi etmeliyim?
Elinden geldiğince aynı almaya çalış.
Uygun olmayıp açılmama iht. var ve ha eğer çalışırsa ikisi 2666 da çalışacaktır.
Ve Cpu z den ust taraftaki memory yazan tarafa bas foto at bakalim kac mhz de calisiyor.

Marka model nedir?

Elinden geldiğince aynı almaya çalış.
Uygun olmayıp açılmama iht. var ve ha eğer çalışırsa ikisi 2666 da çalışacaktır.
Ve Cpu z den ust taraftaki memory yazan tarafa bas foto at bakalim kac mhz de calisiyor.
Hocam yeni rami birkaç gün önce taktım çalışmasında sorun yok aslında. Cpu z'de böyle:
(slot 1 laptopta öncesinde var olan ram)
Ekran Görüntüsü (9).png
Ekran Görüntüsü (13).png
Ekran Görüntüsü (15).png

Marka model nedir?
asus fx505gt-bq018t

Bilgisayarda öncesinde bulunan RAM 3200 MHz ile mi çalışırdı eğer yeni RAM'i takmasaydım? Yoksa zaten 2666 MHz ile mi çaılışıyor acaba?

Hocam yeni RAM'i birkaç gün önce taktım çalışmasında sorun yok aslında. CPU Z'de böyle:
(Slot 1 laptopta öncesinde var olan RAM)
Eki Görüntüle 1432830Eki Görüntüle 1432831Eki Görüntüle 1432834

ASUS FX505GT-BQ018t

Bilgisayarda öncesinde bulunan RAM 3200 MHz ile mi çalışırdı eğer yeni RAM'i takmasaydım? Yoksa zaten 2666 MHz ile mi çaılışıyor acaba?

Bilgisayarınız zaten 2666MHz maksimum destekliyor ama üzerinde 3200MHz olması tuhaf. Sıfır mı almıştınız cihazı?

Üreticiler oem ürünleri toplu olarak sipariş veriyor ve son kullanıcının aldığı fiyattan düşük oluyor haliyle. O an fabrikanın stok durumunda 3200'lük RAM vardır o takılmıştır. Laptop modeli aynı olup içinden farklı marka RAM çıktığı bile oluyor. İçinde Micron marka varmış ve sizde Crucial almışsınız. Uyum sorunu olmaz yüksek ihtimalle. Güle güle kullanın. Bu arada bilgisayarın markası Asus mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı