3200 TL APU sistem önerisi

Bütçe
3200₺

BedirXan

Decapat
Herkese merhaba. Elimde hali hazırda bir kasa var.

Kasadaki PSU 286 Watt görünüyor (Fotoğraf eklerken hata verdiği için ekleyemedim).

Bu kasaya Anakart+İşlemci+RAM alıp APU sistem kurmayı istiyorum.

İşlemci;

Anakart;

RAM:

Üç sorum var çok fazla donanım bilgisine sahip olmadığım için.

1- Anakart kasaya uyumlu mu? Yani kasaya oturmama gibi bir sorun yaşar mıyım?
(Kasayı ATX diye biliyorum. Anakart mATX)

2- Seçtiğim RAM'ler Dual Channel mi?

3- Bu sisteme 286Watt PSU yeterli mi?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. İşlemciyi Ryzen 5 3400g yerine Ryzen 3 4350g yapabilirsen anakartı B450M S2H yapman için bütçe kalacaktır.
Bütçen varsa işlemcin Ryzen 5 3400G kalsın ama anakartı arkadaşın attığı linkteki anakartla değiştir.

1- Güç kaynağı yeterli.
2- RAM'ler Dual Channel.
3- Anakart kasaya uyumlu.
Bütçeyi zorlayıp anakartı en azından B450M S2H V2 alın, zaten fiyat farklı çok değil.
Ek olarak o kasada şu an benim yaşadığım gibi ısınma sorunu yaşayabilirsiniz, zaten yaz da geldi.

Merhaba. İşlemciyi Ryzen 5 3400g yerine Ryzen 3 4350g yapabilirsen anakartı B450M S2H yapman için bütçe kalacaktır.
Bütçen varsa işlemcin Ryzen 5 3400G kalsın ama anakartı arkadaşın attığı linkteki anakartla değiştir.
Performansına hiç bakmadım çok fark yoksa dediğiniz gibi yapabilirim işlemciyi. Teşekkürler cevap ve tavsiye için.

1- Güç kaynağı yeterli.
2- RAM'ler Dual Channel.
3- Anakart kasaya uyumlu.
Bütçeyi zorlayıp anakartı en azından B450M S2H V2 alın, zaten fiyat farklı çok değil.
Ek olarak o kasada şu an benim yaşadığım gibi ısınma sorunu yaşayabilirsiniz, zaten yaz da geldi.
Evet hocam biraz araştırınca sıkıntılı bir kart olduğunu gördüm ve B450m de karar kıldım. Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı