3200 TL Oyuncu Laptop Önerisi

Athena

Hectopat
Selam,

Yaklaşık 1 aydır laptop araştırmaktayım. Şuanda aklımda iki tane model var.

1- MSI GE60 2OE-229XTR
İşlemci : Intel Core i7-4700MQ 2.4GHz İşlemci (6MB Önbellek 3.20GHz'e kadar Turbo Frekans)
Grafik Kartı : Nvidia GeForce GTX765M GDDR5 2GB GPU Boost (Nvidia Optimus)
Ekran : LED Aydınlatmalı 15.6" Full HD (1920x1080) Parlamayı Önleyici LED Ekran
Yongaseti : Intel HM87
Bellek Tipi : 8GB DDR3 1600MHz
Hard Disk Kapasitesi : 128GB SSD + 1TB SATA 7200Rpm

2- Lenovo Y510P
- Henüz Türkiye'ye gelmedi bu model ekim gibi geleecekmiş, acelem olmadığı için bekleyebilirim.
İşlemci : Intel Core i7-4700MQ Processor (2.40GHz 1600MHz 6MB)
Grafik Kartı : Ultrabay SLI Graphics - NVIDIA GeForce GT750M GDDR5 2GB
Optik Sürücü: "Optik sürücünün yerinde ekstra Nvidia GeForce GT750M Ekran kartı bulunmakta."
Bellek Tipi : 16.0GB PC3-12800 DDR3L SDRAM 1600 MHz
Hard Disk Kapasitesi : 1TB 5400 RPM+24GB SSD

Bu göstermiş olduğum modeller haricinde daha iyi bir öneriniz varsa önerilere açığım.

MSI GE60 2OE-229XTR gayet güzel bir seçim olacaktır. SSD'si de var içinde. Sizi memnun edecektir.

MSI GE60 2OE-229XTR gayet güzel bir seçim olacaktır. SSD'si de var içinde. Sizi memnun edecektir.

MSI GE60 serilerinin kasaları ince olduğundan dolayı aşırı ısınma olduğunu söylüyorlar.Gerçi ısınma konusunu kenara bırakayım diyorum sonuçta laptop illa ki ısınacak. Bir şekilde soğutucu alıp idare ederim sanırım.

Benim merak ettiğim bir konu var bilgim olmadığı için sizden bilgi almak istiyorum.

http://www.notebookchec...phic-Cards.13849.0.html

MSI GE60 2OE serisinin kullandığı ekran kartı NVIDIA GeForce GTX 765M, 54 sırada yer almakta.
Lenovo Y510P kullandığı ekran kartı NVIDIA GeForce GT 750M SLI, 32 sırada yer almakta.

Şimdi matematiksel olarak GT 750M SLI, GTX 765M'den daha performanslı olmaz mı? Daha önce SLI ekran kartı kullanmadığım için oyunlarda nasıl bir performans alırım bilgim yok.

SLI olayında sıkıntılar var. Oyunlara SLI desteği hemen gelmiyor. Kimi oyunda SLI desteği olmuyor. Laptop için en azından SLI olan modelleri almanızı tavsiye etmem.

Prisoner[OF]Games;163078 dedi:

Ekran kartı çok iyi ama işlemcisi iyi değil. İşlemci gücü gerektirecek uygulamalar kullanacağımı düşünürsek, ileriye yatırım olarak 4 nesil i7 işlemci daha ağır basıyor. Yalnız kasa kalitesi, tasarımı GE60'tan çok üstün ve kaliteli. Neden bu kasayı GE60 serisine koymazlar anlamış değilim.

- - - Güncellendi - - -

SLI olayında sıkıntılar var. Oyunlara SLI desteği hemen gelmiyor. Kimi oyunda SLI desteği olmuyor. Laptop için en azından SLI olan modelleri almanızı tavsiye etmem.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim, önerdiğiniz model sanırım MSI GE60 2OE-229XTR.

Herkese teşekkür ederim. Acele etmeyip Lenovo Y510P modelini beklemeye karar verdim. Y510P'yi inceledikten sonra üstün yanlarına göre iki modelden birini tercih edeceğim.

Ben senin yerinde olsam oyun oynama ağırlıklı alacaksam masaüstü bilgisayar alırdım. Hem aynı sistemi daha ucuza alırsın hem oyunlarını daha verimli, daha zevk alarak oynarsın. Çünkü laptop çok ısınır mutlaka soğutucu sehpa alman gerekir. Ayrıca oyun oynarken daha fazla deforme olacağı için ayrı bir oyun oynamaya elverişli klavye alman gerekir. Ekran boyutu da oyun oynama zevkine engel olabilir. 19 21 inç ekranlarda geniş geniş oyun oynamak varken neden kendini ufacık bilgisayarın başında terletesin ki :) paylaştığın sistemlere yorum yapacak olursam MSİ gayet iyi ama dediğim gibi Masaüstü bilgisayarda oyun oynamakla laptopta oynamak arasında çok farklar var. Eğer gerçekten oyun oynama ağırlıklı kullanacaksan tekrar düşün derim güzel kardeşim.

Selam,

Yaklaşık 1 aydır laptop araştırmaktayım. Şuanda aklımda iki tane model var.

1- MSI GE60 2OE-229XTR
İşlemci : Intel Core i7-4700MQ 2.4GHz İşlemci (6MB Önbellek 3.20GHz'e kadar Turbo Frekans)
Grafik Kartı : Nvidia GeForce GTX765M GDDR5 2GB GPU Boost (Nvidia Optimus)
Yongaseti : Intel HM87
Bellek Tipi : 8GB DDR3 1600MHz
Hard Disk Kapasitesi : 128GB SSD + 1TB SATA 7200Rpm

2- Lenovo Y510P
- Henüz Türkiye'ye gelmedi bu model ekim gibi geleecekmiş, acelem olmadığı için bekleyebilirim.
İşlemci : Intel Core i7-4700MQ Processor (2.40GHz 1600MHz 6MB)
Grafik Kartı : Ultrabay SLI Graphics - NVIDIA GeForce GT750M GDDR5 2GB
Optik Sürücü: "Optik sürücünün yerinde ekstra Nvidia GeForce GT750M Ekran kartı bulunmakta."
Bellek Tipi : 16.0GB PC3-12800 DDR3L SDRAM 1600 MHz
Hard Disk Kapasitesi : 1TB 5400 RPM+24GB SSD

Bu göstermiş olduğum modeller haricinde daha iyi bir öneriniz varsa önerilere açığım.

Yerinde olsam masaüstü toplarım msi gt70 dragon edition 2 var bende keşke masaüstü toplasaydım diyorum. İnan bana masaüstünde alacağın oyin performansını hiç bir laptopta bulamazsın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı