3200 TL QHD 27" monitör Tavsiyesi

Bütçe
3200
İndirimde M27Q alabilirsiniz yüksek yenileme hızlı.
Fotoğraf baskısı alıyorsanız. Abode RGB gamutunun büyük bölümünü kapsayan ve 10-bit bir monitör almanız daha iyi olur. Fotoğrafları dijital ortamlarda yayınlıyorsanız %99 sRGB olmasına dikkat edin veya sRGB modu olan bir monitör alın. @LaMorte daha iyi monitör önerebilir sanırım.

Fotoğrafları gerek sosyal medyada gerek panoramik albüm yapımlarında kullanıyorum. Elimde IPS panel Asus bir monitör var. Ondan memnunum fakat VA panel olması beni biraz kuşkulandırıyor.

Dell S2721DGF kullanıyorum, benim de kullanım amacım aynı şekilde hem oyun, hem de Lightroom için. Alırken sadece siyahların siyahtan çok griye benzeyeceği konusunda endişeliydim ama rahatsız eden bir şey yok, gayet memnunum. Hızı zaten çok iyi, TN panel hızında tepki süreleri var. VA panel alsam siyahlar daha iyi olacaktı tabii ama VA panel alınca hem Ghosting'e davetiye çıkarmak var, hem de masam küçük ve kavisli paneller genelde büyük masalara göre oluyorlar. İtopya'da sık sık 3000 bandına iniyordu bu model ama dolar 9,60 olduktan sonra da iner mi bilemiyorum.

Dell S2721DGF kullanıyorum, benim de kullanım amacım aynı şekilde hem oyun, hem de Lightroom için. Alırken sadece siyahların siyahtan çok griye benzeyeceği konusunda endişeliydim ama rahatsız eden bir şey yok, gayet memnunum. Hızı zaten çok iyi, TN panel hızında tepki süreleri var. VA panel alsam siyahlar daha iyi olacaktı tabii ama VA panel alınca hem Ghosting'e davetiye çıkarmak var, hem de masam küçük ve kavisli paneller genelde büyük masalara göre oluyorlar. İtopya'da sık sık 3000 bandına iniyordu bu model ama dolar 9,60 olduktan sonra da iner mi bilemiyorum.

Zaten IPS panel ile VA paneller arasında ciddi fiyat farkları var amacım aslında monitörü büyütüp 2K çözünürlüğe ulaşmak ama aynı zamandada hali hazırda yaptığım işlerde sorun yaşamamak. İkisi arasında seçim yapmayı belirleyen tek unsur fiyat konusu yoksa IPS panelden çok memnunum renk kalibresi olarak istediğim sonuçları çok net alıyorum. VA panele geçtiğimde kayıp veya sorun yaşar mıyım bu konuda pek fikrim yok konuyu açmamdaki bir diğer sebepte aslında buydu. Teşekkür ederim öneriniz için.

Geri
Yukarı