3200 TL Sistem Önerisi

Vulgstein

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben bilgisayar toplamak istiyorum lâkin hiç bir bilgim yok donanımla ilgili.
Bütçem 3000-3200 TL gibi ve bilgisayarın başında çok fazla zaman geçiriyorum. Hatta 2 günü bulduğu oluyor.
Bilgisayarı oyun amaçlı kullanacağım ve oynadığım oyunlarda görüntü kalitesinden çok FPS'e önem veriyorum.
Performans olarak beni tatmin edecek bir sistem toplamama yardım ederseniz çok mutlu olurum, önceden söylediğim gibi hiç anlamıyorum bu donanım işinden.
Ayrıca Eskişehir'de yaşayan bir üniversite öğrencisiyim. Bu parçalara en kolay nasıl ulaşacağımı da yazarsanız çok makbule geçer. Şimdiden teşekkür ederim zamanınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi tavsiye ederim:
Screenshot_2017-10-16-23-26-25-1.png

3000₺ olsun isterseniz:
Sinerji DCA1050ti (Donanım Arşivi) Ryzen 1400 8GB 1TB GTX1050ti

Son düzenleme:

Hocam postlara yaptığınız yorumları takip ediyorum. Bir sorum olacak, ayrıyetten bir konu açmak istemedim. Ben de 2700 3000 arası bi pc toplayacağım bu hafta sonuna. Sorum şu, ryzen 3 1200 işlemci koyup ssd takmak mı yoksa ryzen 5 1400 işlemci koymak mı daha mantıklı olur? Bilgi seviyem başlangıç ve orta arası, o yüzden pek anlayamıyorum bu işten :) Yukarıdaki sistemin aynısını düşünüyordum ben de hemen hemen, sadece ekran kartı 1050 Tİ olacak gerisi aynı ve işlemci sorusu var kafamda.

@kerembuild Hocam böyle durumlarda lütfen yeni bir konu açın :penguen:

Hem arkadaşın konusu kirlenmiş oluyor hem de moderatörler kızıyor (n)

Ryzen 5 1400 almak daha mantıklı fakat SSD önemli bir parça. Size tavsiyem HDD yerine SSD almanız. HDD sonradan eklenebilir.

Çok teşekkür ederim, bir de şeyi sorayım; bu parçalara en uygun nereden ulaşabilirim? Atıyorum gidip kendim satın alabileceğim bir yerde var mıdır vatan vb bir yer gibi, yoksa internetten mi yapmalıyım

@Vulgstein En uygun internet üzerinden alınabilir.

Vatan Bilgisayar'ı önermiyorum. Pahalı.

Ben olsam internetten alırdım. Sinerji veya Teknobiyotik üzerinden.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı