32000 sıralamada sözel bölüm önerisi

AhmetAvcı2

Centipat
Bu konuyu açmanın sebebi sözeldeki bölümlerde kafa karışıklığı yaşamam. Malum biliyorsunuz kısıtlı. Bu bölümde araştırmalarım sonucu radyo sinema televizyon yeni medya halkla ilişkiler ve reklamcılık gibi bölümler arasında sıkışıp kaldım. Bu bölümlerde mezuniyet sonrası iş imkanı ya da avantajları nelerdir? Okuyan ya da benim gibi darda kalan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim genel olarak. Bir de çevrem hep ilahiyat yaz diye zorluyor beni. En çok da kendi ailem. Yok oradan en kötü imam olursun ya da KPSS'ye girip din kültürü öğretmeni olursun tarzında. Dediğim gibi sevgili dostlar çok sıkışıp kaldım. Bir de ben geçen sene mezuna kaldım bu sene böyle kazandım. 2. kez mezuna kalmak istemiyorum oturduğum yer de Şile olunca mevkim birazcık ters tarafta kalıyor. Üniversite tanıtımlarına da gidemiyorum biliyorum sizleri bu kadar çok sıktığım için çok özür dilerim şimdiden de çok teşekkür ederim. Bir de sınav sonuç belgemi paylaşacağım, belki daha yardımcı olur.

Screenshot_2019-07-22-22-00-39-450_com.android.chrome.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Netlerinize göre sıralamanız nedense biraz düşük gibi geldi bana. AYT kısmını iyi geçirmişsiniz ama ilginç. Acaba mezuna kalınca bir sonraki sene puanınız mı düşüyor?
Evet tyt sonucum ayt ye göre düşük birde baya yığılma oldu bu sene ne hikmetse siralamam böyle geldi [emoji3] benim bildiğim tercih ettiğim zaman tutup gelirse ben gitmesem bile puanım kesiliyor diye biliyorum birde tekrardan mezuna kalamam ailem bu konuda bana ikinci şans maalesef vermiyor

Evet tyt sonucum ayt ye göre düşük birde baya yığılma oldu bu sene ne hikmetse siralamam böyle geldi [emoji3] benim bildiğim tercih ettiğim zaman tutup gelirse ben gitmesem bile puanım kesiliyor diye biliyorum birde tekrardan mezuna kalamam ailem bu konuda bana ikinci şans maalesef vermiyor

Hocam moralinizi bozmayın siz elinizden geleni yapmışsınız bence sıralamanız o kadar kötü değil ve de bu seneki Türkçe çok zordu herkes aynı fikirde. AYT kısmında da elinizden geleni yapmışsınız bence sonucunuz kötü değil zaten eşit ağırlıktan sınava giren bir kişi sözel kısmı fulleyip Türkiye sözel 1.si oluyorsa çokta iplememek lazım bu sınavı. Özel okulda okuma imkanınız varsa iletişim fakültelerine bakmanızı tavsiye ederim Koç vesaire gibi çünkü yurt dışı olanakları fazla. Siz acaba bir önceki sene tercih yaptınız mı? Yani tercih yapıp gitmediyseniz araştırmak istiyorum o durumu puanınıza bir etkisi var mı diye.

Hocam moralinizi bozmayın siz elinizden geleni yapmışsınız bence sıralamanız o kadar kötü değil ve de bu seneki Türkçe çok zordu herkes aynı fikirde. AYT kısmında da elinizden geleni yapmışsınız bence sonucunuz kötü değil zaten eşit ağırlıktan sınava giren bir kişi sözel kısmı fulleyip Türkiye sözel 1.si oluyorsa çokta iplememek lazım bu sınavı. Özel okulda okuma imkanınız varsa iletişim fakültelerine bakmanızı tavsiye ederim Koç vesaire gibi çünkü yurt dışı olanakları fazla. Siz acaba bir önceki sene tercih yaptınız mı? Yani tercih yapıp gitmediyseniz araştırmak istiyorum o durumu puanınıza bir etkisi var mı diye.
Öncelikle desteğiniz için çok minnettarım geçen sene bir bölüm tercih etmedim dolayısıyla puanım da kırılmadı koç universitesinde okumayı bende çok isterdim ama sıralamaları baya yüksek ve aynı şekilde ücretler de baya pahalı sizce İstanbul Medipol üniversitesi halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümünü tercih ettim ve diyelim ki geldi ne gibi avantaj saglayabilirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı