Çözüldü 3200G sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ktekumut61

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bir türlü bu meretten kurtulamadım. Ne yapacağım bilmiyorum. Tek çözüm Windows 8'e mi düşürsem?

Çözüm
Artık anlaşılıyor. Biraz dumplara karşı zor davrandım ve birkaç şey keşfettim. Yine ekran kartı sürücüsüyle alakalı bir hata. Ama bu direkt olarak işlemci kaynaklı. Chipset sürücüsü kurup tekrar sonucu belirtin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak sonrasında OCCT ile işlemciye ve ekran kartına testler yapın. Ve işlemci sıcaklığı ne durumda?

Son olarak tüm sistem disklerinin Health sekmelerinin görselini paylaşır mısınız?
O zaman yeni dump dosyasını bekliyor olacağım. Dilersen Prime95 uygulayabilirsin ama bak işlemciyi yakarsan suç bende değil. :D

Bu kadar emek bu kadar alın terinden sonra patlasa gam yemem. :)
Mavi ekran düzeldi fakat kasanın ön tarafındaki ses giriş portları çalışmamaya başladı. Kulaklığı kafama takınca kambur kalıyorum :D

Anakart websitesinden ses sürücüsü indirirsen olur gibime geliyor. Sonra da HD Audio panelinden "Ön panel jak saptamasını engelleyin" özelliğini açarsınız sorun çözülecektir.

Anakart websitesinden ses sürücüsü indirirsen olur gibime geliyor. Sonra da HD Audio panelinden "ön panel jak saptamasını engelleyin" özelliğini açarsınız sorun çözülecektir.

Hocam çok teşekkür ederim jak saptamasını engelledim şu an çalıştı.
Hakkınız ödenmez hocam. 🙏 🙏
Hocam aslında bir sorun yok ama belirtmek istiyorum 2 gündür aralıksız herhangi bir mavi ekran vermedi tıkır tıkır çalışıyor vallahi. :D
@Enes3078

Son düzenleme:

Geri
Yukarı