3200MHz RAM, OC ile 3600MHz yapılırsa CL kaç olur?

iyimisinDAYI

Decipat
Makaleler
4
Arkadaşlar oyun yayın video render edit montaj için G.Skill Trident Z Neo RGB 64 GB RAM seçtim eğer 3200MHz CL16 RAM'e OC ile 3600MHz yapılırsa CL kaç olacak. Sitesine baktım çipi Samsung b die.

Daha almadım RAM'i.

Siz nasıl ayarlarsanız öyle olacak.
Arkadaşlar oyun yayın video render edit montaj için G.Skill Trident Z Neo RGB 64 GB RAM seçtim eğer 3200MHz CL16 RAM'e OC ile 3600MHz yapılırsa CL kaç olacak. Sitesine baktım çipi Samsung b die.

Daha almadım RAM'i.
Açmak gerekirse biraz; hızı yükselttiğiniz zaman CL değerlerine de oynama yapmanız gerekebilir. Bazen yüksek hızlara OC yapıldığında düşük CL değerleri alınamayabiliyor. Siz CL 18'e ayarlarsanız öyle çalışacaktır. Eğer CL16 da kalmayı başarırsa RAM'ler öyle çalışacaktır.

Siz nasıl ayarlarsanız öyle olacak.

Açmak gerekirse biraz; hızı yükselttiğiniz zaman CL değerlerine de oynama yapmanız gerekebilir. Bazen yüksek hızlara OC yapıldığında düşük CL değerleri alınamayabiliyor. Siz CL 18'e ayarlarsanız öyle çalışacaktır. Eğer CL16 da kalmayı başarırsa RAM'ler öyle çalışacaktır.

Anladım RAM'i. 3600MHz'e çektiğim zaman CL değeri ile birkaç ayar yapmam gerekir.

Samsung B-Die değildir o. O çipe sahip ramler çok nadir ve pahalı oluyor bence sen direk 3600MHz ram al. Ram overclock yapmak sıkıntılı iş hele bide gecikmelerle oynayacaksan bu işten anlaman lazım.

Son düzenleme:
3200MHz CL16 RAM'lerde rastgele çip çıkabiliyor. O yüzden kesin b-die demek yanlış olur. Şansınıza B-Die, E-Die ya da Hynix CJR çıkabilir. Bu tamamen üreticinin elinde hangi çip olduğuna bağlı.

Thaiphoon Burner - Official Support Website Freeware Version indirip. Uygulamayı açtığında sol üstte EEPROM seçeneğine tıkla ve en alttaki Read SPD'yi seç.
sa.PNG
İşaretlediğim yerde ramleriniz ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Thaiphoon Burner - Official Support Website freeware version indirip. Uygulamayı açtığında sol üstte eeprom seçeneğine tıkla ve en alttaki read SPD'yi seç.
Eki Görüntüle 949780
İşaretlediğim yerde RAM'leriniz ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ramleri daha almamış.

RAM bu.

@Noxiares o zaman ben 2x32 3600MHz CL18 RAM'i aliyim OC yapmaya gerekmez.
Ben öyle yaptım ramler geldikten sonra CL 18den 16ya çektim.

Yeni konular

Geri
Yukarı