3200MHz RAM Tavsiyesi

SRKN_IST

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elimdeki 8*2 16 GB 2400MHz RAM'leri satıp 16 GB 3200MHz RAM almak istiyorum. 32 GB gereksiz diye düşünüyorum. GB olarak aynı kalayım ama MHz'i en az 3200'e yükselteyim diye düşündüm.
*CL değeri en düşük 15 mi bu grupta.
*Voltaj olarak neye dikkat etmeli miyim? Kaç Volt olmalı anakartıma göre alacağım RAM'ler. Sormak istedim. Yardımlarınız için teşekkürler
Anakartım: GA-Z170-HD3P (Rev. 1.0) | Anakart | GIGABYTE
Kullandığım RAM: CORSAIR 8GB Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14 Single Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Almak istediğim 16 GB 3200MHz RAM F/P önerilerinizi dikkate alırım. Tekrar teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elindeki belleklere hız aşırtma yapmanı öneririm. En azından denemeni. Zaten 2933 MHz'den hızlı tüm bellekler o frekanslara hız aşırtmayla çıkıyor. Tek fark birinde hız aşırtmayı fabrikada yapıp ayarları belleğe kaydediyorlar sen de BIOS'dan o ayarları aktif ediyorsun diğerinde direkt ayarları da elle sen giriyorsun.

Son düzenleme:
Peki arkadaşlar intel sistemde 2400 mhz den 3200 mhz rame geçiş fark edilir mi? Bu upgrade i daha çok amd sistemlerde tavsiye ediyorlar kafam karıştı açıkcası 🤔

Yeni konular

Geri
Yukarı