3200TL monitör önerisi

Bütçe
3500

Mesut Öztürk

Kilopat
Merhaba, uzun süredir HP27es 27" monitör kullanıyorum. Monitörden memnunum renkleri çok güzel gösteriyor ölü pixel vb sorunları olmadı fakat oyunlarda bana yeterli gelmiyor. FreeSync teknolojisi olmadığı için yırtılmalar oluşuyor. Bana hem oyun hem film için bir monitör önerebilir misiniz? 27" olacak şekilde bütçe maksimum 3200TL(3500 en son)

Sistemim:
- AMD Ryzen 5 2600X.
-Gigabyte B450M S2H.
-2x8GB DDR4 3200MHz CL15.
-Sapphire RX 5700XT Nitro+
-Corsair Force MP510 NVMe M.2
-High Power 750W 80+ Gold.

Kendi araştırmalarımla bulduğum ve indirimde olan birkaç monitör mevcut bunları önerir misiniz?

Asus Rog Strix XG27VQ 27" Full HD 144Hz 4ms Extreme Low Motion Blur Adaptive-Sync (FreeSync™) Kavisli Gaming Monitör incehesap.com (indirimde)

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI güzelmiş hocam özellikleri, ben onu tercih ederdim.

MAG274R kullanıyorum, çok memnunum. 10 BIT ve 1 milyar renk olayı çok güzel. Bu bağlamda MAG274R2'yi de dikkate almanı öneririm.
MAG274R incelemem:

MAG274r kullanıyorum, çok memnunum. 10 bıt ve 1 milyar renk olayı çok güzel. Bu bağlamda MAG274r2'yi de dikkate almanı öneririm.
MAG274r incelemem:

MSI Optix modellerinde çok ölü pixel sorunu oluyormuş doğru mu?

MSI Optix modellerinde çok ölü pixel sorunu oluyormuş doğru mu?
Bende çıkmadı. Her monitörde çıkabilir. Model model değerlendirmek gerekir. İnternetten yapılan alışverişlerde 15 gün içinde sebep göstermeksizin cayma hakkınız var. Yeter ki sağlam bir siteden alın. Haksız oldukları halde işi yokuşa süren firmalar da var. Mağazadan alıyorsanız almadan önce ölü piksel testi yaptırmak isteyin. Her marka ve model ile firma belirli sayıda ölü piksele kadar sorun yok diyorlar. Mağaza satıcılarının ağzı senet değil, bu konuda size malı satıncaya kadar ölü piksel garantisi konusunda yalan söyleyebilirler (söyleyenine şahit oldum). Monitörünüzdeki 1-2 ölü pikselle kullanmak zorunda kalabilirsiniz.
Bu söylediklerim her marka için geçerli. Kendinizi garantiye alın.

Bende çıkmadı. Her monitörde çıkabilir. Model model değerlendirmek gerekir. İnternetten yapılan alışverişlerde 15 gün içinde sebep göstermeksizin cayma hakkınız var. Yeter ki sağlam bir siteden alın. Haksız oldukları halde işi yokuşa süren firmalar da var. Mağazadan alıyorsanız almadan önce ölü piksel testi yaptırmak isteyin. Her marka ve model ile firma belirli sayıda ölü piksele kadar sorun yok diyorlar. Mağaza satıcılarının ağzı senet değil, bu konuda size malı satıncaya kadar ölü piksel garantisi konusunda yalan söyleyebilirler (söyleyenine şahit oldum). Monitörünüzdeki 1-2 ölü pikselle kullanmak zorunda kalabilirsiniz.
Bu söylediklerim her marka için geçerli. Kendinizi garantiye alın.
İnternetten alacağım malesef. Ayrıca MAG274R2 almayı düşünüyordum fakat FreeSync desteği yokmuş bu yüzden vaz geçtim, Va panel yerine IPS panellere bakıyorum şuan bütçeme uygun modeli bir türlü seçemedim
MSI Optix MAG274R2 modeli FreeSync destekliyormu ? bilginiz varmı ?

Son düzenleme:

İndirimde normalde 4000TL 2K 170Hz %140 sRGB %92 DCI-93 Kapsamına sahip.

Rting puanlamaları da çok iyi.

Geri
Yukarı