3200TL oyuncu bilgisayarı - i5 4670k

beGi

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar;

Bu zamana kadar bir çok soru sordum ve cevap aldım cevap veren herkese teşekkür ediyorum. Bu cuma günü artık sistemimi alacağım. Bütçem monitör hariç 3200 TL ve ne olursa olsun GTX780 alacağım kafaya koydum. :) Öncelikle sorum şu ivy bridge mi almalıyım yoksa haswell mi? İşlemcide çok fark yok fiyat olarak ama ana kartda sadece gigabyte var ona da içim bir türlü ısınmıyor. 4670k alırsam ona uygun bir çok tuzlu olmayan o.c. potansiyeline sahip anakart var mı? Ivy bridge alacak olursamda piyasada msi z77 gd55-65 yok. Bugün Ankara da ki bir kaç avm yi gezdim ama yok yok. Tavsiyelerinizi bekliyorum. PC vatandan alınacak indirimli hali 3200TL olacak.

GTX780 DCUII ekran kartı
Corsair vengeance C70 siyah kasa
Xigmatek centauro serisi 80+ 700W modüler PSU
WD caviar black 1tb 64mb 7200 rpm HDD
GSkill sniper 2x4gb 1600mhz cl9 ram
işlemci soğutucusu
------------------Bunlar sabit bileşenler arkadaşar PSU,HDD,ram ve soğutucu konusunda tavsiyeye tamamen açığım.
i5 3570k
msi z77 gd55-65
Veya
i5 4670k
Gigabyte z87 xxxx

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar
Monitörü ekstradan alacağım oda şu olacak :
Asus 24" VS248H LED

Not : Anakartı ve kasayı başka yerden alabilirim.

mevsres'in sistemi al gitsin. Çıkınca da onun gibi GTX 780 DirectCU II alırsın mis. Ivy Bridge ile Haswell arasında elbet fark vardır ama fiyat farkına değmez diye düşünüyorum. Haswell işlemcilerin daha çok dizüstü bilgisayarlar için geliştirildiğini okumuştum.

Teşekkürler arkadaşlar diğer parçalar nasıl iyi midir? Ve MSI z77 GD55-65 anakart satan bir yer söyleyin gözünüzü seveyim. :)

VATAN COMPUTER - ASUS - 23.6" VN247H GEN
Bu monitörü almanı tavsiye ediyorum, diğer monitörde çok göz yoruyormuş. Şuan bu modeli kullanıyorum ve çok memnunum. 1ms tepki süresi ve düz ekran olmasıda cabası.

Evet bana da çok güzel gözüktü gerçekten tek eksisi dvi olmaması gibi duruyor. Artık yarın mağazada karar vereceğim.

Teşekkürler yarın sabahtan tanıdık bir kaç bilgisayarcı gezeceğim yoksa internetten sipariş vereceğim.

Evet bana da çok güzel gözüktü gerçekten tek eksisi dvi olmaması gibi duruyor. Artık yarın mağazada karar vereceğim.

Teşekkürler yarın sabahtan tanıdık bir kaç bilgisayarcı gezeceğim yoksa internetten sipariş vereceğim.
HDMI to DVI kablosu çıkıyor.
HDMI, DVI üzerinden kullanabiliyorsun yani :)

Onu her yerde bulabilirsin dert değil ama DVI kendi daha iyi bir çıkış sağlıyor. Bu kaliteyi kendinden düşükten sağlayamazsın ama dert değil o kadar da fiyatlarda epey düşmüş saat 15:00 da mağazadayım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı