32GB RAM Desteği Olan Anakart Tavsiyesi

bfbt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bir sistem toplayacağım, ama anakartlar hakkında hiçbir fikrim yok. 32 GB RAM'i destekleyen iki ekran kartı takılabilen ucuz modelleriniz varsa bekliyorum. Veya bu özelliklerin olup olmadığını nereden anlayacağımı söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 ekran kartı derken Nvidia mı yoksa Amd kartlar mı? Yani SLİ mı yapacaksın CF mi? 32 gb rami hemen hemen her anakart destekliyor şuan. Asus Msi Gigabyte da desteklemeyen model yok. Eğer Sli yapacaksan yani 2 nvidia kartla yapacaksan z170 olması şart, ondada internet sitesinden kontrol edeceksin destekliyormu diye. Sadece z170 anakartlarda bulunuyor sli desteği. Ondada hepsinde değil. CF de ise yani 2 Amd kartta bildiğim kadarıyla 2 pci girişi olan hepsi destekliyor. Yani ekran kartı takmak için 2 yuvası bulunan hepsi (hepsi biraz iddalı olur, çoğu diyelim)Birde tam bir bütçe belirtirsen daha iyi yardımıcı olabiliriz. Bir de hangi ekran kartından 2 tane takacaksın?

Ekran kartlarının aynı ve AMD ise Crossfire, Nvidia ise SLI desteklemesi gerekir. ( Bazı farklı AMD ekran kartlarıyla CF yapılmakta ) Her oyun yaptığınız Crossfire veya SLI desteklemez, son olarak ikinci ekran kartından en fazla %70 civarı performans alabilirsiniz. Bunu bilmenizde fayda var.

MSI 970 GAMING AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart

Merhaba arkadaşlar. Bir sistem toplayacağım, ama anakartlar hakkında hiçbir fikrim yok. 32 GB RAM'i destekleyen iki ekran kartı takılabilen ucuz modelleriniz varsa bekliyorum. Veya bu özelliklerin olup olmadığını nereden anlayacağımı söylerseniz sevinirim.

Anakartını öncelikle almak istediğin işlemciye göre seçeceksin çok eski ve basit olmayan her kart ise günümüzde SLI yada CF destekler şart olan tek şey 2 tane PCI-Ex girişi olması.

Anakartlar hakkında neredeyse hiçbir bilgim yok. SLI ve CF diye anlattığınız şeyleri bilmiyorum.Bütçem 300 lira kadar. Ekran kartımı GTX 960 4 GB olarak düşünüyorum. İkinci ekran kartı çok şart olmasa da 32 GB ile 64 GB belleği desteklemesini isterim. Birde ilerde çıkacak ekran kartlarını destekleyebilecek modelleri biliyorsanız benimle de paylaşırsanız sevinirim.

SLI =NVidia Ekran kartlarında birden fazla ekran kartı kullanma şekli CF(Cross Fire) = AMD ekran kartlarından birden fazla ekran kartı kullanma şeklidir. 64 GB belleği destekleyen kartlar ileri seviye 1151 pin yada X99 chipsetli kartlardır, dediğim gibi ileri seviyedirler ve pahalıdırlar. 270-280 TL üstü kartlardanda 32 GB destekleyenler vardır ki 32 GB uzun yıllar her sisteme yeter de artar bile henüz 16 GB bile tam kullanan sistem nerdeyse yok gibi.

Anakartlar hakkında neredeyse hiçbir bilgim yok. SLI ve CF diye anlattığınız şeyleri bilmiyorum.Bütçem 300 lira kadar. Ekran kartımı GTX 960 4 GB olarak düşünüyorum. İkinci ekran kartı çok şart olmasa da 32 GB ile 64 GB belleği desteklemesini isterim. Birde ilerde çıkacak ekran kartlarını destekleyebilecek modelleri biliyorsanız benimle de paylaşırsanız sevinirim.
300tl ye sli destekleyen anakart yok. R9 380 alıp ileride ikinciyi takabilirsin. R9 380 almalısın 2. Kartı takmak istiyorsan.

R9 380 alıp şu anakartta ilerede CF yapabilirsin :
Gigabyte B150M-D3H D4 2133Mhz mATX 1151

İlerde çıkacak ekran kartlarını destekleyecek anakart tavsiyeniz varsa bekliyorum.
Not: Tek ekran kartı kullanmaya karar verdim.
Not: MSI H110M PRO-VD İntel H110 2133MHZ almayı planlıyorum. Fikir ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

İlerde çıkacak ekran kartlarını destekleyecek anakart tavsiyeniz varsa bekliyorum.
Not: Tek ekran kartı kullanmaya karar verdim.
Not: MSI H110M PRO-VD İntel H110 2133MHZ almayı planlıyorum. Fikir ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Dediğim model daha iyi. İleride çıkacak ekran kartlarının hepsini destekler her anakart. Anakartta desteklememe diye bir şey yok. Henüz...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı