33.000 TL'ye Gaming laptop önerisi

• Konuyu başlatan DocT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 984
Bütçe
33.000 max

DocT

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar, 6 yıldır Lenovo'nun 60Hz ekranlı adını bile hatırlayamadığım ekran kartlı bir cihazını kullanıyorum. 30-90 arası da FPS alıyorum(yeni cihazda artık en zor anlarda bile 144'ün üstünü görmek istiyorum:) ) artık yeni bir laptop almanın vakti gelmedi geçiyor gibi :)

Kendimde araştırdıkça içinde boğulduğumu hissettim evet teknoloji şans işi ancak en doğru seçimle bu olumlu şansı artırabiliriz diye düşünüyorum.

Benim için önemli olan nokta kasa kalitesi, klavye kalitesi ve en önemlisi soğutması iyi olsun RGB olmasa da olur. (FPS de 300-500 diye takımtım yok orta ayarlarda Valorant'ta 144'ün rahatlıkla en zor anlarda bile üstünde kalması yeterli)

Tek oynadığım oyun Valorant şu anlık. Belki daha iyi bir cihazla farklı oyunlar deneyebilirim. :)
Kendimce araştırdığım bulduğum cihazları sizinle paylaşmak istiyorum yardımcı olursanı çok memnun olurum.

Bir de sormak istediğim 15,6 yerine 17.3 tercih etmek FPS oyunları için fark sağlar mı yoksa alışınca ikisi de yaklaşık aynı mı hissiyat uyandırır? (sizin düşüncenizi merak ediyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa kalitesi istiyorsanız STRIX tercih edilebilir, onun dışında bu daha mantıklı.

Kasa kalitesi istiyorsanız STRIX tercih edilebilir, onun dışında bu daha mantıklı.

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...-002-p-HBCV00003599C6?magaza=bozdan-teknoloji
hocam fiyat farkına değer mi

Strix de amd işlemci var hiçbir bilgim yok amd konusunda tek bildiğim amd işlemcilerinin ısındığı yönünde, doğru mu bu bilgi? Strix de ki işlemci nasıl sizce? Strix de 300 hz panel varmış çok ilginç geldi bu da fps için + sağlar diye düşünüyorum

STRIX de AMD işlemci var hiçbir bilgim yok AMD konusunda tek bildiğim AMD işlemcilerinin ısındığı yönünde, doğru mu bu bilgi? STRIX de ki işlemci nasıl sizce? STRIX de 300 Hz panel varmış çok ilginç geldi bu da FPS için + sağlar diye düşünüyorum

Performans olarak i5 12500H gibi bir işlemci, AMD işlemciler ısınıyor genellemesi yanlış olur.

Hocam sizce STRIX de ne tahmini Valorant'ta ne kadar FPS alırım medium ayarlarda? İnceleme testlerinde göremedim o yüzden sormak istedim

200 falan alırsın stok haliyle muhtemelen, kullanıcılar genel olarak o değerde alıyor.

Hocam o zaman 300 Hz olmasının hiçbir avantajı kalmıyor gibi değil mi? Tulpar nasıl hocam sizce?

17.3 isteniyorsa alınabilir fakat bütçeniz 3070 Nitro'ya yeterken mantıklı değil.

Geri
Yukarı