34 bin Suriyeli sınıra yerleştiriliyor

YMehmet YILMAZ

Kilopat
Gaziantep, Adıyaman ve Mardin’de Suriyelilerin barındığı 5 geçici barınma merkezi kapatılıp, buradaki 34 bin 180 sığınmacı sınır bölgelerindeki kamplara yerleştirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 24 Haziran seçimleri öncesinde düzenlenen Gaziantep mitingindeki, "Seçimin ardından tüm Suriye topraklarını güvenli hale getirmeyi ve misafirlerimizin tamamının evlerine dönmelerini sağlamayı hedefliyoruz" açıklamasının ardından ilk adım atıldı.

Haber kaynağı: www.hurriyet.com.tr/gundem/34-bin-suriyeli-icin-kritik-karar-erdogan-aciklamisti-40915114

Ben bu konuya inanmıyorum. O rakamlar zaten kayıtlı olan mülteciler, ya İstanbul, İzmir, Ankara gibi veyahut tüm illerimizde kaçak olarak yaşayanlara ne demeli?
Sınır ötesi operasyon yapacağız tabi ki, bu operasyon Suriyelilerin evlerine dönmeleri için değil bizim kendi çıkarlarımız içindir. Bu insanlar kediden beterdir, nankördür. Sırttan vurur bunlar. O kamplardan bir tanesini çıkarmamaları gerekiyor. Buradaki rahatlığı gören kendi memleketine döner mi? Ha azıcık haysiyet, vatan duygusu olsa zaten buraya topuklamazdı, can verirdi orada. Neyse çok konuşurum da, satırlar, kelimeler yetmez.

Yapması gereken birşey zaten iyi yapmış dememize gerek yok. Ülkede o kadar problem varken ve sınırlar güvene alınmışken hala Türkiye'de keyifleri istediği gibi yaşaması saçma artık gitme vakti geldi de geçiyor bu gidişle bizi yollayıp sınıra onlar kalacak burda.

Yapması gereken birşey zaten iyi yapmış dememize gerek yok. Ülkede o kadar problem varken ve sınırlar güvene alınmışken hala Türkiye'de keyifleri istediği gibi yaşaması saçma artık gitme vakti geldi de geçiyor bu gidişle bizi yollayıp sınıra onlar kalacak burda.

Kovulma konumuna geldik zaten kardeşim. Bu insanlar dükkan açıyor, ticaret yapıyor artık memleketimizde. Empati yapalım sen gider misin bu rahatlıktan, gitmezsin.

Halkımız gün geçtikçe yobazlaştırıyorlar. Şimdi demek istemiyorum ama o küçücük bebeği nasıl canına kıyıyorlar aklım almıyor saçma sapan şeylerle uğraşacaklarına bunları yollamakla ,terörü bitirmekle, ekonomiyi canlandırmaya uğraşmalılar. Ama onlar ceplerini dolduruyorlar bizde hep zarara giren taraf oluyoruz.
Şehitlerimizin başı sağolsun mekanı cennet olsun ama gelipte %52 lik kısım çok üzüldük gibi saçma sapan yorumlar yapmasın ya valla bu kadar da aptallık olmaz.

100 katından fazlası Türkiye'ye girdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı