3400 TL ekipman dahil bilgisayar toplama

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Normalde 3700 TL'ye abime i3 10100F + RX 560 sistem topluyordum, ekran kartını (Biostar RX 560) ve SSD'yi (Seagate Barracuda 120 250 GB SSD) almıştım ancak bir anda elime para geçti. Sonuç olarak sistem için 2500 TL civarı bütçe kalması gerekirken şu an 3400 TL bütçem var.

Bu bütçe ile 2900 TL'ye ekran kartı ve SSD hariç sistem, 500 TL'ye de monitör hariç ekipman almak istiyorum. Mouse olarak aklımda Redragon Griffin vardı, abimin eline uyuyor. @enonertetanem.

Diğer ekipmanlara 370 TL bütçem kaldı, umarım o paraya güzel ekipmanlar alabiliriz. Sistem için ise dediğim gibi ekran kartı ve SSD hariç 2900 TL bütçemiz var.

Biz RAM ve kasa olarak şunları düşünmüştük.

Abime Sharkoon Rush ER3 almazdım açıkcası, kendim kullanıyorum ve memnunum ancak özelliklerine göre pahalı. Klavye için de o kadar bütçe ayıramayız, mouseyi alınca 370 TL kalıyor zaten. Ama belki ekipman bütçesini 600 TL de yapabiliriz.

Biz RAM ve kasa olarak şunları düşünmüştük.

Abime Sharkoon Rush ER3 almazdım açıkcası, kendim kullanıyorum ve memnunum ancak özelliklerine göre pahalı. Klavye için de o kadar bütçe ayıramayız, fareyi alınca 370 TL kalıyor zaten. Ama belki ekipman bütçesini 600 TL de yapabiliriz.

Attığım RAM'ler iyi 16 GB'dan aşağıya düşmeyin. Kasa sizin tercihinize kalmış attığınız kasada iyidir.

Attığım RAM'ler iyi 16 GB'dan aşağıya düşmeyin. Kasa sizin tercihinize kalmış attığınız kasa da iyidir.
Anakart olarak da şunu alacağız, bütçeyi biraz daha yükseltmek zorundayız gibi duruyor ama hayırlısı.

Anakart olarak da şunu alacağız, bütçeyi biraz daha yükseltmek zorundayız gibi duruyor ama hayırlısı.

B460 Tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Attığım sistem iyi fazla değişiklik yapmaya gerek yok.

GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA

Kardeşim bildiğim kadarıyla bir şeyler yapmaya çalıştım. Yani diğer arkadaşların doğrulaması gerek

Yeni konular

Geri
Yukarı