3400G sistem 2 saniyeliğine ağır çekime giriyor

mert_kebabci

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım 2 saniyeliğine ağır çekime giriyor sesler ve mouse direkt bilgisayarım ağır çekime giriyor 2 saniyeliğine bu neden oluyor bilmiyorum sistem bilgilerimi alta vereceğim bilgisayarım yeni ayda 1 falan bu sorunu yaşıyorum az önce bilgisayarım aynı şekilde ağır çekime girdi ve dondu kaldı .reset attım düzeldi ,neden oluyor bu sorun?

Sistem;
Anakart: BIOSTAR B450MH 3200MHz (OC) DDR4 AM4 mATX.
RAM: 2X Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz DDR4 CL16.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G 3.7/4.2GHz AM4 Vega 11.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım 2 saniyeliğine ağır çekime giriyor sesler ve mouse direkt bilgisayarım ağır çekime giriyor 2 saniyeliğine bu neden oluyor bilmiyorum sistem bilgilerimi alta vereceğim bilgisayarım yeni ayda 1 falan bu sorunu yaşıyorum az önce bilgisayarım aynı şekilde ağır çekime girdi ve dondu kaldı .reset attım düzeldi ,neden oluyor bu sorun?

Sistem;
Anakart: BIOSTAR B450MH 3200MHz (OC) DDR4 AM4 mATX.
RAM: 2X Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz DDR4 CL16.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G 3.7/4.2GHz AM4 Vega 11.
Undervolt yaptın mı hocam? Ben aynı sorunu UV yaptığım zaman yaşıyorum. 1-2 basamak yukarı V verdiğimde problemi çözmüştüm.

Anakart üzerinden BIOS pilini çıkartıp takın sıfırlandıktan sonra RAM frekansını ayarlayıp deneyin olmazsa Windows'u güvenli modda açıp test edin oluyor mu diye olmuyorsa format çözebilir. ama 1 ayda 1 olduğunu düşünürsek çözmek zor olabilir.

Undervolt yaptın mı hocam? Ben aynı sorunu UV yaptığım zaman yaşıyorum. 1-2 basamak yukarı V verdiğimde problemi çözmüştüm.
Kanka şimdi ayak üstü ne olduğunu araştırdım öyle bir şey yapmadım kısaca bilgisayarı aldığım gibi 5 6 ay oldu 4 5 kere yaşadım bu hatayı nadir oluyor oyunda yaşamıyorum hiç sadece masaüstünde yaşadım
Kullandığınız HDD veya SSD nedir? Sağlıkları ne kadar
Dostum şöyle diyim bilgisayarı aldığım zaman SSD mi de yeni almıştım 5 6 ay oluyor bir sorun olduğunu sanmıyorum HDD ye bir şey diyemeyecem ayda bir yaşandığı için HDD çıkartıp bir süre kullanmayı denesem hiç bir şey yapamam tüm oyunlarım onun içinde
Anakart üzerinden BIOS pilini çıkartıp takın sıfırlandıktan sonra RAM frekansını ayarlayıp deneyin olmazsa Windows'u güvenli modda açıp test edin oluyor mu diye olmuyorsa format çözebilir. ama 1 ayda 1 olduğunu düşünürsek çözmek zor olabilir.
Format attım kanka geçen gün belki bir çözüm olur diye ama hiç bir şey değişmedi hatta dün gece ne güzel hiç yaşamadım 1 2 haftadır derken bu sabah yaşadım

Geri
Yukarı