3400G Sistem Önerisi

Bütçe
5000-6000
APU sistem kuruyorsanız RAM'i kesinlikle 2x8 GB alın. Eğer işlemcinin yanında soğutucu geliyorsa harici Snowman soğutucu falan almayın. Samsung 970 EVO Plus'ya da 970 EVO alın.

Gigabyte B450M sh2.
İleride OC desteği işinize yarar.
OC desteği derken pasif soğutmasından mı bahsettiniz ?
APU sistem kuruyorsanız RAM'i kesinlikle 2x8 GB alın. Eğer işlemcinin yanında soğutucu geliyorsa harici Snowman soğutucu falan almayın. Samsung 970 EVO Plus'ya da 970 EVO alın.
2 tane ram almayı düşünüyorum fakat hangisi olacağına karar veremedim.Hyperx Furyler cl16 3200mhz, cl16 3466mhz, cl17 3600mhz özelliklerine sahip.Gskill Ripjaws V ise cl18 3600mhz özelliğine sahip.Bunlardan hangisini ya da daha iyisi varsa hangisini seçeceğimi bilmiyorum.

Son düzenleme:
OC desteği derken pasif soğutmasından mı bahsettiniz?

Hayır hız aşırtma, işlemci 4 GHz ise bunu manuel olarak 4.5 GHz'ya da daha üstü yapmaya yarar, ileride işlemci değiştirmeden güçlü bir grafik kartı takmak için overclock (OC) gerekir hem aralarında fiyat farkı az.

Hayır hız aşırtma, işlemci 4 GHz ise bunu manuel olarak 4.5 GHz'ya da daha üstü yapmaya yarar, ileride işlemci değiştirmeden güçlü bir grafik kartı takmak için overclock (OC) gerekir hem aralarında fiyat farkı az.

İşin tuhafı şu ki Gigabyte olan daha ucuz :D.

Geri
Yukarı