35.000 TL laptop önerisi

Omen alacaksan burayı bekle bence gpn'den daha iyidir.

Techmind yurtdışı cihaz satıyor. Eğer TR garantisi yoksa Lenovo alinmaz. Servis ücretli veya ücretsiz onarım desteği vermiyor çünkü. Ürünün seri numarası öğrenilip Lenovo Türkiye 'ye sorulmalı. Ben bu riski alırım diyen varsa tabi orası ayrı.

Techmind yurt dışı cihaz satıyor. Eğer TR garantisi yoksa Lenovo alinmaz. Servis ücretli veya ücretsiz onarım desteği vermiyor çünkü. Ürünün seri numarası öğrenilip Lenovo Türkiye'ye sorulmalı. Ben bu riski alırım diyen varsa tabii orası ayrı.

Hocam lafta 1 yıl garanti veriyorlar ama dediğim gibi lafta işte. Ben Lenovo ile konuştum, TR garantisi maalesef yok. Ancak yazdığım gibi, alacak kişinin bir sıkıntıda yurt dışına götürme veya gönderme şansı varsa, en iyi seçeneğin Legion olduğu kanaatindeyim. Fatura filan her şeyi düzenliyor şirket ama bir sıkıntıda nasıl bir geri dönüş olur bilmiyorum.

Hocam lafta 1 yıl garanti veriyorlar ama dediğim gibi lafta işte. Ben Lenovo ile konuştum, TR garantisi maalesef yok. Ancak yazdığım gibi, alacak kişinin bir sıkıntıda yurt dışına götürme veya gönderme şansı varsa, en iyi seçeneğin Legion olduğu kanaatindeyim. Fatura filan her şeyi düzenliyor şirket ama bir sıkıntıda nasıl bir geri dönüş olur bilmiyorum.
Ben Techmind'den alışveriş yaptım hocam daha önce. Bana bir problem olursa gerekirse ABD'ye gönderip tamir ettiririz dediler ben de o şekilde aldım. Sonra tamir gerekecek bir durum oldu ve beni 1 ay salladilar. Bu arada ben de Lenovo'dan rica ettim olmadi, kendim yurtdışına gidip geliyorum oralara sordum olmadı falan, cihazın illa ABD'ye gitmesi gerek yoksa tamir etmiyoruz dediler. Ben de elimde fatura olduğu için THH'ye başvurdum ve 5-6 ay sonra beni aradilar gönderin tamir edelim diye, o ara tabi takip ediyorum karar lehime çıkmıştı bunlar beni kandiracak güya iade yerine cihazi yarim yamalak tamir ettirip gonderecekler. Ben de hiç cevap vermedim ta ki icrayi baslatana kadar. Kısacası firma orjinal ürün satıyor orada problem yok, ancak bir problemde kesinlikle yardımcı olmazlar. Servis de yardımcı olmuyor. Uzun lafin kısasi evet Legion gerçekten cok güzel bir cihaz ama garantisiz olunca cidden sıkıntı. Bu sıkıntısı kendisi için problem olmayacak kişi alabilir.

Ben Techmind'den alışveriş yaptım hocam daha önce. Bana bir problem olursa gerekirse ABD'ye gönderip tamir ettiririz dediler ben de o şekilde aldım. Sonra tamir gerekecek bir durum oldu ve beni 1 ay salladilar. Bu arada ben de Lenovo'dan rica ettim olmadi, kendim yurt dışına gidip geliyorum oralara sordum olmadı falan, cihazın illa ABD'ye gitmesi gerek yoksa tamir etmiyoruz dediler. Ben de elimde fatura olduğu için THH'ye başvurdum ve 5-6 ay sonra beni aradilar gönderin tamir edelim diye, o ara tabii takip ediyorum karar lehime çıkmıştı bunlar beni kandiracak güya iade yerine cihazi yarim yamalak tamir ettirip gonderecekler. Ben de hiç cevap vermedim ta ki icrayi baslatana kadar. Kısacası firma orijinal ürün satıyor orada problem yok, ancak bir problemde kesinlikle yardımcı olmazlar. Servis de yardımcı olmuyor. Uzun lafin kısasi evet Legion gerçekten cok güzel bir cihaz ama garantisiz olunca cidden sıkıntı. Bu sıkıntısı kendisi için problem olmayacak kişi alabilir.

Öncelikle geçmiş olsun Hocam, Cihazınızdan Lenovo Support'a girince garantisi gözüküyor muydu? Ben Lenovo ile iletişime geçtiğimde Romanya kayıtlı cihaz olduğunu öğrendim. Avrupa olduğundan dolayı diğer Avrupa ülkelerinde de sıkıntı olmayacağı kanaatindeyim. Ayrıca 3 yıl garanti ve Premium destek varmış cihazda. İnşallah kimsenin başına gelmez ama gelirsede ithalatçı zora sokarsa en azından bu modelde Avrupa'da servis sıkıntısı yaşanmaz bence. Tabii yine de almadan cihazın hangi ülke menşeli olduğunu öğrenmekte fayda var, sanırım sizinki amerikaydı.

Öncelikle geçmiş olsun Hocam, Cihazınızdan Lenovo Support'a girince garantisi gözüküyor muydu? Ben Lenovo ile iletişime geçtiğimde Romanya kayıtlı cihaz olduğunu öğrendim. Avrupa olduğundan dolayı diğer Avrupa ülkelerinde de sıkıntı olmayacağı kanaatindeyim. Ayrıca 3 yıl garanti ve Premium destek varmış cihazda. İnşallah kimsenin başına gelmez ama gelirsede ithalatçı zora sokarsa en azından bu modelde Avrupa'da servis sıkıntısı yaşanmaz bence. Tabii yine de almadan cihazın hangi ülke menşeli olduğunu öğrenmekte fayda var, sanırım sizinki amerikaydı.
Hocam cihazın altında s/n yazan bir yer olmasi lazim, o numarayla Lenovo'ya sordunuz ve garantisi TR'de gecerli değil dedilerse öyledir. Eğer öyle sormadiysaniz cihazdan cihaza değişiyor bence o numarayla sorgulatin. Lenovo'da cok değişik bir garanti anlayışı var, benim cihaz sadece Singapur, Avustralya ve ABD'de tamir edilebiliyordu onun dışındaki ülkelere yedek parça bile gondermiyorlarmis.

Hocam cihazın altında s/n yazan bir yer olmasi lazim, o numarayla Lenovo'ya sordunuz ve garantisi TR'de gecerli değil dedilerse öyledir. Eğer öyle sormadiysaniz cihazdan cihaza değişiyor bence o numarayla sorgulatin. Lenovo'da cok değişik bir garanti anlayışı var, benim cihaz sadece Singapur, Avustralya ve ABD'de tamir edilebiliyordu onun dışındaki ülkelere yedek parça bile gondermiyorlarmis.
Hocam aramadan bu siteden öğrenebilirsiniz cihazınızın nereden satıldığını: Resmi Lenovo Dizüstü Bilgisayarı, Aksesuarları ve Bilgisayar Desteği - Lenovo Support TR . Dediğim gibi sizin cihazınız, o belirttiğiniz 3 ülkeden birinden gelmiş olmalı.. Bu arada umarım sorununuz çözülmüştür..

Vergisizse seçeneğin çok, son olarak Gigabyte Aorus serisini de ekleyeyim, unutmusum az önce. 12. Nesil bariz daha iyi hocam. Burada senin için en önemli nokta fiyat olacak. Yurtdışı fiyatlara bayadir bakmıyorum malesef yorum yapamayacam ama ekran kartları zaten malum 60-70 diye gidiyor. Bu dedigim cihazlarsan birini de alırsan arada ekran kartı W sebebiyle ufak tefek performans farklari olur ki açıkçası ben o farklari cok onemsemiyorum, asıl önemli nokta işlemci olacak. 11800H, 5900HX, 12700H, 12900H gibi işlemcilerden uygun bir ekran kartiyla beraber bütçene göre seçimini yap. Aradaki fiyat farkı senin tercihini belirleyecek sanirim.
Bu laptopun ekran kartı 100W mi 120 mi? Ve RTX 3070 140W'tan iyi midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı