35.000 TL laptop önerisi

isimbulamiyorum

Kilopat
Merhaba, okul ve oyun için laptop arıyorum. Oynadığım oyunlar çok sistem isteyen oyunlar değil. Bataryası sağlam prize bağımlı olmayacağım, çok ısınmayan bir model olması önceliğim. Asus Rog Zephyrus G15 aklımda bu model var. Bu fiyat bandında önerebileceğiniz başka model varsa yazarsanız sevinirim.

Zeyphrus gayet mantıklı, TUF'ta bakılabilir pil ömrü için. Zeyphrus ince olduğu için ısınıyor normal olarak.

Sadece oyun amaçlı alsaydım işimi fazlasıyla görürdü ancak dışarıda kullanırken sıkıntı çıkarabilir.

TUF al geç derim.

Seçenekler arasına ekledim teşekkürler.

Zeyphrus gayet mantıklı, TUF'ta bakılabilir pil ömrü için. Zeyphrus ince olduğu için ısınıyor normal olarak.

Legion 5 Pro peki sizce Zephyrus mu Legion 5 Pro mu? Batarya ve ısınma gibi konularda hangisi daha iyi iş çıkarır?

Sadece oyun amaçlı alsaydım işimi fazlasıyla görürdü ancak dışarıda kullanırken sıkıntı çıkarabilir.

Legion 5 Pro peki sizce Zephyrus mu Legion 5 Pro mu? Batarya ve ısınma gibi konularda hangisi daha iyi iş çıkarır?
Taşınabilirlik ana alma sebebinse Zephyrus alıp geç ama performansı önemsiyorsan hala stoklarda varsa 3070Ti olan Strix’e bakabilirsin ben aldığımda fiyat bandında rakipsizdi. L5P ile G15 AE arasında kalmışken 3070Ti’lı Strix’i görünce 1 dk harcamadan karar almıştım ve baya da memnunum, premium bir cihaz. Bundan önce TUF kullanan biri olarak lütfen 30k seviyesinde orta segment laptop alma, TUF f/p serisi olup 30k bana göre kesinlikle tasarruf edilebilir bir segment değil. Lenovo için de yanılmıyorsam ideapad, Acer için Nitro bu f/p segmenti oluyo, direkt ele derim. Batarya özelinde ise Ryzen işlemcilerin daha iyi pil ömrü olduğunu biliyorum, hem de ciddi derecede farkla. Eğer 3070Ti olan Strix’i bulamazsan 6800M olan Strix’i de incele.

Bataryada zeyphrus ısınmada L5 Pro, L5 Pro'da biraz pil ömrü sunabiliyor diye biliyorum IGPU'ya geçerek.

Legion 5 Pro yazılımsal olarak daha iyi açıkçası 12.nesil cihazları daha Türkiye pazarında yok ama elime geçen l5p cihazların performansı ve batarya verimliliği olarak üst düzey olduğunu söyleyebilirim. Intel işlemcili modelleri muazzam performansta ve iGPU ve harici ekran kartı arasında geçişi hissettirmiyor bile. MUX Switch mevcut.

Ben de Zephyrus G15 ile Tulpar T5 v21.7 arasında kaldım. Biri 6. Nesil Ryzen ve DDR5 RAM'e sahip 3060 ekran kartı var diğerinde ise 11800h ve 3070 ekran kartı var. Sizce hangisi mantıklı? Sıklıkla Valorant, LoL, CS, Overwatch gibi oyunları oynuyorum.

Ben de Zephyrus G15 ile Tulpar T5 v21.7 arasında kaldım. Biri 6. Nesil Ryzen ve DDR5 RAM'e sahip 3060 ekran kartı var diğerinde ise 11800h ve 3070 ekran kartı var. Sizce hangisi mantıklı? Sıklıkla Valorant, LoL, CS, Overwatch gibi oyunları oynuyorum.

Bence 3070, MUX'la çokça performans verir dediğiniz oyunlarda zaten.

Geri
Yukarı