35.000 TL sistem toplama

Bütçe
35000

Scorpions

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Herkese merhabalar. En son sanırsam 2015 yılında i3 4160 tabanlı bir sistem toplamıştım. O günden bugüne çıkan teknolojilerden fazla hakim değilim.

Ekran kartı olarak RTX 3070 Ti veya RTX 3080 olursa benim için iyi olur. İşlemci tarafında Ryzen 7 son nesil veya Intel i7 son nesil işlemci olursa iyi olur. SSD tarafında gönlüm Samsung 870 Evo Plus'dan yana fakat fiyat yetmezse onun muadilinde bir şey olabilir. Onun dışındaki modeller hakkında fikir sahibi değilim.

Ek olarak bu fiyat bandına hangi monitörü almalıyım? Bu arada sistemim ve monitör render vs. için olmayacak. Oyun, film, ofis işleri vs. için kullanacağım.

Bu arada 2015 yılından beri baya bir hazır toplama bilgisayar platformları olmuş, bunlar nasıldır, nedir bilgi sahibi değilim. Eski kafa misali kendim toplamak istiyorum, ayrıca malzemeleri birden almayacağım. Tek tek sırasıyla hatta hangisinde indirim yakalarsam onu alırım. Şimdiden tavsiyeler için teşekkürler.

33500TL tutuyor.

Üstteki mükemmel.
33500TL tutuyor.

Hocam ekran kartı için diğerlerinin masrafından kaçmışsın ya o bütçeye o kasa yakışmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı