35.000 TL sistem toplama

Peki 3070 Ti'lardan hangisi cok fazla marka ve model var. Net bir şey kovalamak icin soruyorum. Bir de geri kalan ürünler icin bir düsünceniz öneriniz var mi?

Parçalarda sıkıntı yok model olarak TUF ve gainward modelleri iyi indirime girebiliyor.
GAINWARD GeForce RTX 3070 Phoenix LHR RTX3070, PCI-E16 4.0, 8GB/256bit GDDR6, HDMI, 3xDisplayPort Ekran kartı - inventus

PNY GeForce RTX 3070 Ti 8GB XLR8 Gaming VCG3070T8TFXPPB REVEL EPIC-X RGB Triple Fan RTX3070Ti, PCI-E16 4.0, 8GB/256bit GDDR6X, HDMI, 3xDisplayPort Ekran kartı - inventus

Tekrardan merhaba sizlerinde tavsiyeleri üzerine biraz toparlamaya çalıştım. Bir kontrol edip daha uygun/ iyi gördüğünüz seçenekler olursa söylerseniz sevinirim. Görsellik aşırı önemli değil sonuçta kasa masanın altında kalacak, RGB'ye vereceğim ek parayla daha performanslı ürünler almayı tercih ederim.

Ekran olarak bunu düşünüyorum. İndirimle beraber güzel bir fiyat gibi duruyor şu an.
Anakart bunu dusundum
Kasa olarak bunu dusundum. Fakat sizin fikirlerinize göre Phanteks ecliops P500a daha iyi bir alternatif derseniz onu da düşünebilirim.
Power Supply olarak 850 yerine 750 yeterli olur diye düşündüm.
3600'lük de bakabilirim fakat hangi model daha iyi olur karar veremedim şu an için listemde bu var yine önerilere açığım bu konuda
Bence alınabilecek en iyi SSD'lerden
Soğutucu olarak bunu çok öneren oldu şu anki tercihim bu

Bu tercihler şu an için 19bin civarı geriye ekran kartı ve işlemci kaldı. İşlemci için 12600K ve 12700F'nin yeterli olabileceğini düşündüm. Ancak ikisi arasından hangisi daha avantajlı ve iyi olur onu açıkçası size bıraktım.
Ekran kartı için de 3070 Ti veya 3070 düşündüm, ne kadar pek oyun oynamayacak olsam da yine de elimin altında olsun diye düşündüm. En azından keşke alsaydım demek istemedim. Yine bu ikisi arasında hangi markanın modeli daha iyi olur hangisini tercih etmeliyim bilemedim.
Genel olarak bütçem de(ekran ile beraber) 38 civarı artı eksi ufak oynamalar olabilir tabii. Üsttekiler hariç ekran kartı ve işlemci için 19 klık bir bütçem kaldı buna göre tavsiye verebilirseniz sevinirim. @messinicocugu @Rustin Cohle @Süleyman Yusuf @356280

Güzel sistem bir İstanbul'da yaşıyorsan bu monitör de iyi fiyattaymış alabilirsin:

Gorunurde su an ikisi de %40 civari indirimde daha fazlasi olur mu ki? Bir de son olarak ben genel olarak tum bu parcalari 2-3 ay icerisinde alacagim maasim yattikca 15 bin 15 bin civarlarinda almayi dusunuyorum. İlk olarak sizce hangi parcalari almalıyım. Bir oneriniz var mi?

Sizin seçtiğiniz güç kaynağı normalde iyi de anakartınızın işlemci beslemesi 16pin sizin seçtiğiniz güç kaynağında sadece 8pin var işlemci için.

Alabiliyorsanız bu monitörü almak daha mantıklı sizin attığınızdan.

Sizin seçtiğiniz güç kaynağı normalde iyi de anakartınızın işlemci beslemesi 16pin sizin seçtiğiniz güç kaynağında sadece 8pin var işlemci için.

Seçtiğiniz anakart DDR5'miş. RAM'leriniz ise DDR4 ona da dikkat edin.

Güzel sistem bir İstanbul'da yaşıyorsan bu monitör de iyi fiyattaymış alabilirsin:
istanbulda yasamiyorum tum siparislerimi internet uzerinden alacagim umarim sikinti olmaz. ekran karti ve islemci icin yorumunuz nedir acaba ? bir de bir mesajimda Rustin hocama sordugum soru hakkinda sizin de dusuncenizi almak isterim.

1TB 980 PRO yerine bu da tercih edilebilir. Size kalmış.

İndirime girmiş bir Z690 DDR4 anakart.

Gorunurde su an ikisi de %40 civari indirimde daha fazlasi olur mu ki? Bir de son olarak ben genel olarak tum bu parcalari 2-3 ay icerisinde alacagim maasim yattikca 15 bin 15 bin civarlarinda almayi dusunuyorum. İlk olarak sizce hangi parcalari almalıyım. Bir oneriniz var mi?

Hocam 2-3 ay uzun bir süre dolar 20 olabilir veya tam tersi düşebilir almak için çabuk olmanız lazım ama ekran kartlarında eski stok problemi yok artık ondan dolayı size kalmış ben en pahalı parçaları önce alırdım çünkü zam gelince pahalı ürünlerde anlık çok fazla artış olabiliyor.

ddr5 e dikkat etmemisim tesekkurler uyari icin.
bununla duzeltirim.

İndirime girmiş bir Z690 DDR4 anakart.
sizin son attiginiz ekran karti guzel duruyor gercekten yeterli olur sanirim benim icin? ssd kisminda da 1 tb benim icin yeterli olur o yuzden samsunga yoneldim.

Sizin seçtiğiniz monitörü ben önermiyorum. Sebebi ise şu videoda :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam 2-3 ay uzun bir süre dolar 20 olabilir veya tam tersi düşebilir almak için çabuk olmanız lazım ama ekran kartlarında eski stok problemi yok artık ondan dolayı size kalmış ben en pahalı parçaları önce alırdım çünkü zam gelince pahalı ürünlerde anlık çok fazla artış olabiliyor.
haklisiniz. elimden geldigince hizli olmaya calisacagim bende muhtemelen daha kisa surer ayarlayabilirsem.

Yeni konular

Geri
Yukarı