35.000 TL sistem toplama

Benim NVIDIA önerme sebebim CUDA teknolojisi dolayısıylaydı. Rendering yaparken işlemcinin işini çok kolaylaştırıyor.

Neyseki RX 6900 XT, 3070 ve 3070Ti'dan kat kat güçlü bir kart olduğu için CUDA açığını TMUs ve ROPs ile kapatır. Render configde çok üstün.

5800x dururken i5'e inilmemeli alınacaksa i7 alınmalı ki aldığınıza değsin.

Böyle parça parça bütçeyi arttırınca zor gelmeye başladı o yüzden 12600k düşündüm. En azından işlemciyi 1-2 yıl sonra bütçeme göre yenilerim dedim. O yüzden sadece bütçe bakımından 12600k ile 5800x e bakabiliyorum.

ekran kartını nereden aldınız
Bulunduğum ilde yeni açılan bi yer vardı. Açılış kampanyası falan vardı o şekilde aldım tesadüf oldu biraz.
Benim NVIDIA önerme sebebim CUDA teknolojisi dolayısıylaydı. Rendering yaparken işlemcinin işini çok kolaylaştırıyor.

Neyseki RX 6900 XT, 3070 ve 3070Ti'dan kat kat güçlü bir kart olduğu için CUDA açığını TMUs ve ROPs ile kapatır. Render configde çok üstün.

5800x dururken i5'e inilmemeli alınacaksa i7 alınmalı ki aldığınıza değsin.

Peki şöyle bişey yapsam nasıl olur sizce? Seçmiş olduğum kasa 3 bin civarı bunun yerine aynı markanın 500 ve 400 serileri 1000-1500 lira civarları daha ucuz onlardan birini seçip 12700 seçme imkanım olabilir. Ama kasadan hiç anlamam dediklerimde nasıldır bilemiyorum.

Peki şöyle bişey yapsam nasıl olur sizce? Seçmiş olduğum kasa 3 bin civarı bunun yerine aynı markanın 500 ve 400 serileri 1000-1500 lira civarları daha ucuz onlardan birini seçip 12700 seçme imkanım olabilir. Ama kasadan hiç anlamam dediklerimde nasıldır bilemiyorum.
Alınabilir kasalar ancak P600S kadar sessiz olmazlar.

Doğrudur tabi de bi yerlerden de kısmak gerekiyor 12700 alabilmem için o yüzden emin alamadım
Yani, kısılabilir. Zaten en sessiz sıvı soğutmalardan birini alacaksınız. O kadar ses olmaz.

@messinicocugu hocam bu akakce linkindeki sogutucuyu onermıstiniz de eklemis oldugum amazon linki hem daha ucuz hemde sanirim daha ust modeli dusunceniz nedir?
@Süleyman Yusuf @P R O F O U N D sizlerinde fikirleri cok degerli, ogrenmek isterim.

@messinicocugu hocam bu akakce linkindeki sogutucuyu onermıstiniz de eklemis oldugum amazon linki hem daha ucuz hemde sanirim daha ust modeli dusunceniz nedir?
@Süleyman Yusuf @P R O F O U N D sizlerinde fikirleri cok degerli, ogrenmek isterim.

Kasaya sığmasına dikkat ederseniz alınır. 420mm'lik model ve daha iyi.

420mm gereksiz. Tabiiki daha sessiz olduğu yerler var ancak ses seviyesi 43dB gözüküyor. 360mm ise 37.1dB ses seviyesine sahip.
Phankteks P600s ile kullanmayi dusunuyorum olculerini bulamadim açıkçası ama sigar diye dusunuyorum emin olmamak ile birlikte
Ön tarafa takabilirsiniz.

Geri
Yukarı