35.000 TL'ye gaming laptop önerisi

Bütçe
35000

Frastoly

Hectopat
Selam, bu aralar oyuncu laptopu bakıyorum. Bütçe 35.000 TL. Şu anlık iki seçenek arasında kaldım.
1.RTX 3060 6 GB 130W ekran kartı, 1920x1080 görüntü kalitesi IPS ekran, 1TB Samsung SSD 7000/6900 okuma-yazma hızı, 32 GB RAM. Intel i7 12700H.
2. RTX 3070 8 GB 140W ekran kartı, QHD görüntü kalitesi IPS ekran, 512 GB SSD yukarıdaki ile aynı hız, 16 GB RAM. RAM'lar 3200MHz. Intel i7 11800H.
Sizce hangisi daha mantıklı? Bana 2. seçenek gibi geliyor. Varsa daha iyisi bu fiyat civarına önerirseniz memnun olurum. Masaüstü ihtimal doğrultusunda değil. Bir de GameGaraj diye bir marka var ve fiyat olarak daha uygun ama pek güvenemedim. GameGaraj hakkında bilgisi olanda ayrıca yazarsa sevinirim. Bazı yorumlar da ekran kartının performansını göremediklerini gördüm, 3070 ile düşük FPS oynamak mantıklı değil yani.

Son düzenleme:
Model yok, işlemci yok. Böyle seçim yapılması mantıklı değil. GameGaraj MSI kasalara logo basıp satıyor. Panel kalitesi sıkıntı cikarmazsa bu modele bakabilirsin.

Selam, bu aralar oyuncu laptopu bakıyorum. Bütçe 35.000 TL. Şu anlık iki seçenek arasında kaldım.
1.RTX 3060 6 GB 130W ekran kartı, 1920x1080 görüntü kalitesi IPS ekran, 1TB Samsung SSD 7000/6900 okuma-yazma hızı, 32 GB RAM.
2. RTX 3070 8 GB 140W ekran kartı, QHD görüntü kalitesi IPS ekran, 512 GB SSD yukarıdaki ile aynı hız, 16 GB RAM. RAM'lar 3200MHz.
Sizce hangisi daha mantıklı? Bana 2. seçenek gibi geliyor. Varsa daha iyisi bu fiyat civarına önerirseniz memnun olurum. Masaüstü ihtimal doğrultusunda değil. Bir de GameGaraj diye bir marka var ve fiyat olarak daha uygun ama pek güvenemedim. GameGaraj hakkında bilgisi olanda ayrıca yazarsa sevinirim. Bazı yorumlar da ekran kartının performansını göremediklerini gördüm, 3070 ile düşük FPS oynamak mantıklı değil yani.
Elimde 1 haftalık laptop var yurt dışından alınma i7 12700h rtx 3070 140w 1tb m2 144hz ıps 15.6 monitör düşünürseniz 30k

Model yok, işlemci yok. Böyle seçim yapılması mantıklı değil. GameGaraj MSI kasalara logo basıp satıyor. Panel kalitesi sıkıntı cikarmazsa bu modele bakabilirsin.

İşlemciyi yazmayı unutmuşum düzelttim. Sizin gönderdiğiniz laptopun ekran kalitesini göremedim. Benim yazdıklarım Monster marka laptoplar, 1. seçenek kendi sitesi 2. seçenek başka bir site. Monster'dan alınca bir muhatabın var gibi diğerleri için bilemiyorum.

Elimde 1 haftalık laptop var yurt dışından alınma i7 12700H RTX 3070 140W 1TB M.2 144Hz IPS 15.6 monitör düşünürseniz 30k.

Taksitle alacağım için maalesef.

Ben 35'e almayı düşünüyorum sen 30k değmez demişsin. Anlamadım neden?

İşlemciyi yazmayı unutmuşum düzelttim. Sizin gönderdiğiniz laptopun ekran kalitesini göremedim. Benim yazdıklarım Monster marka laptoplar, 1. seçenek kendi sitesi 2. seçenek başka bir site. Monster'dan alınca bir muhatabın var gibi diğerleri için bilemiyorum.

Arkadaşın attığı 2.el için diyorum

Burdan taksit yapabilirsin.

Fark etmiyor muhatap kısmı, attığım modelin renk gamı düşük ve gecikmesi yüksek sadece. Daha önceden kaliteli panel kullanmadiysan fark etmezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı